NB! E-pood on kuni 18.oktoobrini kinni seoses MilVinhose veiniklubi veinireisidega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Casa Ermelinda Freitas Alicante Bouschet Reserva 2020 NB! UUS VEIN

16,75 
22,33  /l

Ülevoolavalt rikkalik, maitsetest tiine ja üsna keeruline kuiv punane vein, mis avab teile Alicante Bouschet viinamarjasordi võlud; laagerdanud kaheksa kuud väikestes Prantsuse ja Ameerika tammevaatides

Tootekood: 5608527000968 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Alicante Bouschet ehk teise nimega “must kuld”. See on viinamari, mis on võimas ja maitsekas, isegi seest tumepunane, nii et kui juhtute teda korjama, siis jäävad näpud tindiseks – ja hoidke teda sattumast heledatele riietele. Alicante on Prantsusmaal sündinud mari (loe tema kohta lähemalt blogiartiklist), mis aga ihales kuumema päikese järele ja puhkes õide alles sadakond aastat hiljem, kui oli juhuse tõttu sattunud Lõuna-Portugali.

Sellest Alicantest leiate rikkalikke maitseid, alustades päikeseküpsetest mustadest marjadest nagu põldmurakad, mustikad ja mustsõstrad, ja lõpetades rosinate ning magusa pipra, lagritsa, ulukinaha ja kerge tubakaga. Väikestes tammevaatides laagerdamine on lisanud veinile veel omakorda maitseid ja toonud esile üsna tähelepanuväärsed tanniinid, mis ometi kaunilt integreeritud.

Tuleb ka lisada, et see 2020. aasta Alicante Boushet lubati Casa Ermelinda veinimaja keldrist välja ja müügile 2023. aasta talvel. See punane vein säilib hästi, teda võib veiniriiulil hoida julgelt veel kümme või rohkemgi aastat. AAstal 2023 on ta igati valmis joomiseks, aga veel paar aastat näitab ta teile oma pöörasemat poolt. Ajaga hakkab ta muutuma tasahiljukesi mahedamaks ja taltsamaks ja seda jälgida on väga põnev. Esimestel aastatel aga tasuks tema nautimiseks võtta aega – ta tahab klaasis liigutamist (või isegi dekanteerimist), et õhuga kohtuda ja vabaduses olekuga harjuda.

See suur ja võimas punene vein sobib suurte liharoogadega, eriti hästi ulukiliha või veisesteigi juurde, samuti pikalt laagerdanud juustude kõrvale, aga kindlasti ka iseseisvalt nautimiseks. Serveerida 16 – 18 kraadi juuures.

Ja veel – neid üheviinamarjaveine ei tehta sugugi igal aastal, vaid ainult marjasordi jaoks parimail aastail, ja enamasti mitte väga suurtes, tihti lausa väikestes kogustes. Seetõttu tuleb nautida neid veinimeister Jaime Quendera teoseid siis, kui neid on. Või kui teil on kodus isiklik veinikelder, siis ka ehk mõne pudeli tuleviku jaoks kõrvale panna. Ermelinda veinimaja sordiveinide sarjast on MilVinhose e-poes saada (kui parasjagu otsas ei ole) veel ka Syrah, CarménèrePetit Verdot, Cabernet Sauvignon ja Trincadeira. Valgetest sordiveinidest Sauvignon BlancAlvarinho ja Portugali jaoks väga ebatavaline Gewürztraminer.

Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera ja tema veinide kohta saab pikemalt lugeda blogist.

Auhinnad

Vivino hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 2 protsendi hulka ja talle antud hinne on kõrge 4,2.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Alicante Bouschet

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

15%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal  

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Casa Ermelinda Freitas Alicante Bouschet Reserva 2020 NB! UUS VEIN”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga