Casa Ermelinda Freitas Trincadeira Reserva 2018 NB! UUS VEIN

16,75 
22,33  /l

Ilus, peen ja väga stiilne kuiv punane vein Trincadeira viinamarjast, pealt rahulik ja seest lõõmav, laagerdanud kaheksa kuud väikestes Prantsuse ja Ameerika tammevaatides

Laos

Tootekood: 5608527000982 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Trincadeira on peaaegu ainult Portugalis (õige väheke ka Lõuna-Aafrikas ja USA-s) kasvav punane viinamari, millest on heades tingimustes võimalik valmistada lausa imelisi veine – aga teda on alati liiga vähe. Tegu on kapriisse ja tundliku marjaga, mida on raske kasvatada (ta on väga vastuvõtlik haigustele) ja millelt on keeruline ka saaki kätte saada (tema parim küpsus kestab vaid paar päeva, saaks tuleb korjata selle lühikese aja vältel, sest päev varem või juba päev hiljem ei saa temast kuigi head veini). Seepärast on Trincadeira – teise ja maailmas ehk pisut rohkem tuntud nimega Tinta Amarela – natuke nagu friikide mari, teda peab ikka väga tahtma kasvatada, et kõiki ta kapriise kaasa teha.

Ahjaa, tal on veel üks nimi – vahel hüütakse teda Portugali Malbeciks. Ja siin on tõesti võimalik leida ka õrnu paralleele. Igatahes on Trincadeirast veinid väga omamoodi, pealt üsna tasased ja stiilsed, aga seest intensiivsed ja hea veinimeistri valmistatult ka parajalt keerulised. Seega neid võib juua kas lihtsalt hea veinina ja palju mõtlemata, või siis nautida neid täiega ja avastada põnevaid võlusid.

See Jaime Quendera Trincadeira Reserva on päris kindlasti klass omaette. Sellest juba aastaid laagerdanud veinist leiate küpseid ploome, musti metsamarju, paar päeva tagasi niidetud heinamaa hõngu, aga ka musta šokolaadi, tubakat ja võib-olla üllatusena nende vahelt ka pisut metsvaarikaid. Lisaks on tal väga ilusad tanniinid, üldsegi mitte pealetükkivad, aga kaunilt enesekindlad.

See stiilne punene vein sobib liharoogadega, väga hästi ka kergemate hautistega, külma laua ja mitmesuguste suupistetega. Tema juurde võib nautida pehmemaid juuste, soolamandleid ja röstitud pähkleid. Kindlasti sobib ta ka iseseisvalt nautimiseks. Serveerida 16 – 18 kraadi juuures.

Olgu ka mainitud, et tegu on veiniga, mida parimagi tahtmise juures ei õnnestu teha igal aastal. Portugali veinimeistrid valmistavad ühemarjaveine vaid marjasordi jaoks parimail aastail ja Trincadeira juba teab, kuidas krutskeid valmistada. Seetõttu nautige seda veinimeister Jaime Quendera loomingut nüüd, kui teda on. Või kui teil on kodus isiklik veinikelder, siis võite ehk ka mõne pudeli tuleviku jaoks kõrvale panna – ta säilib hästi ja teda võib hoida vähemalt kümmekond aastat.

Ermelinda veinimaja sordiveinide sarjast on MilVinhose e-poes saada (kui parasjagu otsas ei ole) veel ka Syrah, Carménère, Alicante Bouschet, Petit Verdot ja Cabernet Sauvignon. Valgetest sordiveinidest Sauvignon Blanc ja Alvarinho.

Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera ja tema veinide kohta saab pikemalt lugeda blogist.

Auhinnad

Vivino hinne sellele suurepärasele punasele veinile on kõrge 4,0 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Trincadeira

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14,5%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal  

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Casa Ermelinda Freitas Trincadeira Reserva 2018 NB! UUS VEIN”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga