Casa Ermelinda Freitas Alvarinho 2018

16,75 
22,33  /l

Imeilus ja kirkalt sädelev valge vein kuulsast Alvarinho viinamarjast, lõunamaiselt rikkalik ja maitsetest lausa tiine, veinimeister Jaime Quendera looming

Välja Müüdud

Laost otsas

Tootekood: 5608527002160 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See rohekaskollaselt sädelev ja erakordselt kirgas valge vein kuulub kahtlusteta Alvarinhode kõrgklassi. Kuna selle Alvarinho marjad on pärit kuumast ja liivasest Lõuna-Portugalist, mitte Põhja-Portugalis asuvast jahedamast-vihmasest Vinho Verdest, mis on Alvarinho iidne kodu, tuleb arvestada, et selles veinis on kõike topelt – maitsenüansse, rikkalikkust ja temperamenti. Asudes nautima selle suursuguse ja elegantse veini lõhnu ja maitseid kõnniks te justkui troopilises aias, kus puudel on korraga küpsusest pakatavad viljad ja hetk tagasi avanenud õied, milles toimetavad mesilased oma meekannudega ja lendavad ringi pea igat värvi liblikad.

Samas on see valge vein värskuses pakatav, erksalt happene, pika ja nauditava järelmaitsega. Klaasi kallates näete temas imeväikseid elegantseid mulle, mis suus pikantselt kihisevad.  Võrrelge seda kuulsa veinimeistri Jaime Quendera valmistatud ääretult elegantset ja lõunamaist Alvarinhot kindlasti ka mõne Vinho Verde veinipiirkonnas küpsenud marjadest Alvarinhoga, näiteks Maria Papoila Alvarinho või Nostalgia Alvarinhoga.

See valge vein sobib mereandide ja kalaroogadega, linnuliha ja salatite, samuti pastatoitude ja vürtsikate riisiroogade kaaslaseks. Serveerida 10 – 12 kraadi juuures. Pudelis säilitades püsib parimas headuses vähemalt aastani 2023.

Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera ja tema veinide kohta saab pikemalt lugeda blogist.

Auhinnad

Vivino.com kasutajad on andnud selle veini 2018. aastakäigule hindeks ülikõrge 4,0 punkti. See valge vein on arvatud maailma parimate veinide ülemise 7 protsendi hulka.

Portugal Wine Trophy 2016, 2017 – Hõbemedal

ProdExpo 2017 – Kuldmedal

Decanter World Wine Awards 2016 – Festivalisoovitus

New York International Wine Competition 2016 – Hõbemedal

Korea Wine Challenge 2016 – Hõbemedal

International Wine Challenge 2016 – Pronksmedal

Decanter Asia Wine Awards 2016 – Pronksmedal

Ka varasematel aastatel on see valge vein võitnud hulga auhindu erinevatel kontinentidel. Alates 2018. aastast ei ole Casa Ermelinda seda veini enam konkurssidele viinud.

 

 

 

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Alvarinho

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal  

Sulle võib meeldida ka…