Herdade Grande Branco Clássico 2022 NB! UUS VINTAGE

12,85 
17,13  /l

Ergas ja kirglik, lõunamaiselt rikkalik, hea struktuuriga kuiv valge vein kuulsast Alentejo veinipiirkonnast Lõuna-Portugalis, mis sobib nii sooja suvesse kui pakaselisse talve, laagerdanud kuus kuud sur lies

Laos

herdade-grande
Tootekood: 5605361701150 Kategooria:
 

Kirjeldus

See on veel üks suurepärane valge vein Alenetjost, Vidigueira linnakese lähistel asuvast Herdade Grandest. Vidigueira ümbrust peetakse eriliseks kohaks viinamarjade jaoks. Kivisel pinnasel ja vulkaanilise päritoluga muldadel kasvades annavad viinapuud siin marju, millest tehtud veinidel on lisaks tugevusele eriline elegants.

Portugali veinid on klassikaliselt blendid ehk mitme viinamarjasordi segud. Nii ka see vein, mis on valmistatud kolmest vaid Portugalis kasvatatavast marjasordist: kapriisne Viosinho on andnud talle täidluse, Arinto krapsaka happesuse ja Antão Vaz troopilise külluse. Veinimeister oma kogemusega on suutnud need omadused kenasse kokkumängu panna. See vein pulbitseb küpsetest virsikutest, mangost ja ananassist. Temas on ka hea annus tsitrusesukaadi, röstitud soolamandleid ja Vidigueira terroir‘ile iseloomulikku mineraalsust. See kerge vein sobib niisama joomiseks kui ka toitude juurde. Teda võib veiniriiulil hoida veel hea mitu aastat.

Toitudest haakub kala ja mereandide, eriti hästi krabi ja krevettidega, samuti linnulihaga, salatite või pastaroogadega. Väga hea kaaslane avokaadosalatile. Serveerida temperatuuril 8 – 10 kraadi.

Tunnustused

Vinhos Grandes Escolhas – 16 punkti

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 6 protsendi hulka (hinne 3,8 punkti).

Aastatel 2010 – 2013 võitis vein festivalidel ja rahvusvahelistel konkurssidel hulga pronks- ja hõbemedaleid, mille järel tootja ei ole pidanud vajalikuks teda enam võistlustele viia.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Viosinho, Arinto, Antão Vaz

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Herdade Grande

herdade-grande