Secretum Branco 2018

26,95 
35,93  /l

Suur ja võimas, intensiivne ja silmapaistev Douro valge vein iidsest Arinto viinamarjast, käärinud koos marjanahkadega ja laagerdanud üheksa kuud sur lies kasutatud tammevaatides

Laos

Tootekood: 5604742001292 Kategooriad: , , , ,
 

Kirjeldus

See valge vein pole kindlasti jooksu pealt klaaside täitmiseks, vaid tema nautimiseks võiks valida hetke, mil teil on aega. Selles põneva maitsebuketiga veinis saavad kokku arhailisus ja elegants, naudingud ja paras annus keerulisust. Ta on valmistatud vaid ühest viinamarjasordist – valgest Arintost, mis on kuulus oma erksa happesuse ja samas troopilise buketi poolest. Kuna see on Douro vein, täpsemalt pärinevad marjad Ülem-Douro üsnagi kõrgetel graniidistel mäenõlvadel asuvalt viinamäelt, siis on veinis ka hea annus mineraalsust, võiks öelda isegi kivisust – seda eriti esimestel aastatel pärast valmimist.

Veinimeister Francisco Baptista on kasutanud selle veini valmistamisel arhailise veiniteo traditsiooni, kus vein on kääritatud marjanahkadel. Vahel nimetatakse sellist veini “orange wine”iks (ühe Briti veinikaupmehe pandud nimi, mis on levinud viimasel kümnendil üle maailma). Marjanahkadel kääritamine annab veinile rikkalikke ja tugevaid maitseid. See vein on aga edasi läinud veel üheksaks kuuks laagerdama kasutatud, st mitte enam väga intensiivsete puidumaitsetega tammevaatidesse. Ent Baptista on ka siin kasutanud võimalust jätta vaatidesse alles suurema osa veinisettest (marjanahatükid, pärmijäägid). Et tulevase veini kokkupuude settega oleks maksimaalne, on veini kogu laagerdamisperioodi jooksul regulaarselt üle pumbatud.

Tulemuseks on eriti intensiivne, väga mitmekihiliste maitsetega vein, milles ehk esmapilgul domineerib greipfruit, kohe selle järel kivised ja mineraalsed varjundid ja küps kerge röstisus. See kuiv vein on elegantne, värske ja väga heas tasakaalus.

Wine Enthusiasti Prantsuse ja Portugali veinide peahindaja Robert Voss maitses seda veini 2020. aasta jaanuaris ja andis soovituse, et ideaalsesse seoisu jõuab ta 2020/2021 aastavahetuseks. Nüüd ongi see aeg käes – proovige ja nautige!

See elegantne ja suursugune valge vein sobib gurmeetoitude juurde, aga samuti rikkalike ja tugevate toitude kõrvale, kui eelistate valget veini tavapärasele punasele. Serveerida temperatuuril 12 – 14 kraadi.

NB! See vein on pakendatud kolme pudeli kaupa puitkastidesse, mis tuleb komplekti ostul kaasa.

Tunnustused

Vivino.com on andnud sellele erilisele veinile hindeks ülikõrge 4,3(!) punkti

Wine Enthusiast Magazine – 91 punkti

Robert Parker – 89+ punkti

Vinho Grandes Escolhas – 16,5 punkti

International Wine Challenge 2020 – Pronksmedal

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Lua Cheia em Vinhas Velhas