Insurgente Premium 2017

25,95 
34,60  /l

Intensiivne ja võimas, kirglike tanniinidega põnevalt keeruline punane vein Dão graniidistelt mäenõlvadelt, mis pulbitseb punastest marjadest, ploomidest, valgest piprast ja elegantsetest aroomidest, laagerdanud pool aastat tammevaadis

Laos

Tootekood: 5604742002077 Kategooria:
 

Kirjeldus

See on Dão punane vein oma parimas headuses, kogenud veinimeistri Francisco Baptista järjekordne meistriteos. Valmistatud kahest Dão iidsest matrjasordist – Alfrocheirost ja Touriga Nacionalist – on ta marjane, aga samas tammevaadiselt vürtsikas. Tegelikult on tammes küpsenud vaid osa veinist, aga veinimeistri tundliku käega on tammine noot doseeritud täpselt selliselt, et marjad ja vürtsid on ideaalses tasakaalus. Selle punase veini märksõnaks on valge pipar ja Dão’le omane õhulisus. Viinapuud, mis igal talvel kogevad ka õrna lumesadu, suvedel aga ülikuuma päikest, mida kaugelt puhuvad ookeanituuled jahutavad, annavad intensiivsete maitsetega marju, mida seda veini nautides saate imetleda. See vein on täis Touriga tumelillat lillelisust ja tumepunase Alfrocheiro erksat happesust, mille tammevaat on sidunud pea ideaalseks pikantseks tervikuks.

Vahel öeldakse, et Dão veinid on väga bordoolikud, Portugali tavapäraste veinidega võrreldes üksjagu tasasemad, elegantsed ja stiilsed. Selles on omajagu tõtt, sest kõrgemal mägedes on temperatuurid teised ja marjad ei lähe kätte nii magusaks, kui kuumas lõunas. Siin on suvel kuum, aga talvel jahe ja jaanuaris-veebruaris vahel hommikuti isegi hallane. Viinapuud on siin visad ja suure temperatuuride kõikumisega harjunud. Siiski on mäenõlvade marjad hoopis teistsugused. Võrreldes Serra da Estrela sisemaa poolsete nõlvadega jagub aga siin viinamägedele ka ookeanilt tulevat niiskust.

Selles veinis on punaseid ja musti marju, hulgaliselt graniidist mineraalsust, mäenõlvadel kasvavate seedrite mõrkjust, õhkõrnu eukalüptimetsade tuuleiile. On ka šokolaadi ja palsamit, isegi pisut tumehalli grafiiti. Veinikriitikud ei jõua ära kiita selle veini meisterlikku struktuuri. Vein on valmis joomiseks, aga aasta-aastalt muutub ta üha meelelisemaks. Selle tasemega veini võib heades tingimustes (jahedas, hämaras ja pikali) säilitada julgelt kümmekond aastat või rohkemgi.

NB! Ta on pakendatud kolme pudeli kaupa kaunisse puitkasti. See on tõeliselt kena ja väärtuslik kingitus heale veinisõbrale!

See elegantne punane vein sobib hautatud liharoogadega, samuti riisi- ja pastatoitudega, pehmete ja poolpehmete juustudega, elegantsete suupistetega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Robert Parker – 92 punkti

Wine Enthusiast Magazine – 93 punkti

Vinho Grandes Escolhas – 17,5 punkti

Jancis Robinson – 16,5 punkti

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional, Alfocheiro

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Lua Cheia em Vinhas Velhas