Miks tuhat
veini Portugalist?

Tere tulemast Portugali veinide põnevasse maailma! Enam kui 250 iidset ja vaid Portugalile omast viinamarjasorti, ligi 20 000 veinitootjat, 30 tunnustatud veinipiirkonda ja üle 100 000 erineva veini oma tuhandete maitsetega – see on Portugal ja see kõik tasub avastamist. MilVinhos pakub ennast Sulle teejuhiks.

Meist

Meie jaoks algas kõik 2012. aastal, kui istusime autosse ja põrutasime läbi Euroopa Portugali, et järele vaadata, mis maa see on. Kuu aega hiljem olime ühes Kesk-Portugali väikelinnas välja valinud tagasihoidliku maamaja, millest sai meie pere teine kodu. Portugalis käies avastasime muu põneva hulgas selle maa erilised veinid. Te ei usu, et Portugali veinid erinevad Itaalia, Prantsusmaa või Hispaania omadest? Ometi kinnitavad seda ka kõik me sõbrad-tuttavad, kellele oleme mitme aasta jooksul oma teise kodu maalt kaasa toodud veine pakkunud.

Mõtlesime ikka päris kaua, kas võtame ette suurde bürokraatiasse põimitud veinide importimise kodu-Eestisse. Aktsiisid on ju kõrged ja rahvas käib Lätis odava õlle järel. Mõnedki tuttavad julgustasid ja 2018. aasta suvel, meie kuuendal Portugali-aastal, tegimegi lõpuks otsuse: kuumal juulikuisel laupäevaõhtul võtsime Eestist 4000 kilomeetri kaugusel sülearvuti ja asutasime interneti teel osaühingu ja veinipoe MilVinhos (portugali keeles – tuhat veini), et asuda tutvustama ka laiemale ringile selle lõunamaise maa maitseid. Uskuge meid – need väärivad avastamist!

MilVinhos veinipood-Ermelinda veinitootja juures

Suhe kõikidesse veinidesse, mida pakume, on isiklik: iga meie vein on hoolega valitud ja maitstud, kõik viinamäed läbi käidud, veinimeistrid tuttavaks saanud. Teiste sõnadega: toome Eestisse vaid neid veine, mida ise hea meelega naudime.

— TIINA KANGRO
Portugali aed ja viinamarjad-MilVinhos veinipood
Tiina Kangro-MilVinhos Veinipood
Portugali ilusad linnad-MilVinhos veinipood

Veinimaitsmised

Portugali põnevate maitsetega on tore tuvust teha veinidegustatsioonidel. Anname neist teada siinsamas kodulehel Blogis ja Facebook’is. Võtame vastu ka küllakutseid asutustesse ja veiniklubidesse, sellega on meil juba palju toredaid kogemusi.

Kontakt

Tallinn 12616
Soone 14
Eesti Vabariik

E-mail: info@milvinhos.ee
Telefon: +372 52 124 30
PANK: SWEDBANK AS
IBAN EE102200221070119328
Mil Vinhos OÜ

Selle kuu veini soovitused