Ermelinda Freitas Branco Bruto vahuvein NB! TOP 50 SPARKLINGS OF THE WORLD 2022

9,95 
13,27  /l

Väga omapärane valge kuiv vahuvein Lõuna-Portugali päikeselistelt liivaväljadelt, õrnalt lõkkesuitsune ja pakatav küpsetest tsitrustest ning troopilistest puuviljadest, läbinud teise kääritamise pudelites sur lies üheksa kuu jooksul

Laos

Tootekood: 5608527002108 Kategooria:
 

Kirjeldus

See kuiv valge vahuvein tuleb Lõuna-Portugali päikeselistelt liivaväljadelt ja iga pudel peidab endas justkui killukest kuumast lõunamaisest suveõhtust. Valmistatud kaht sorti valgetest marjadest – Arintost ja Fernão Piresest – on temas küpseid troopiliste puuviljade maitseid, erkkollast sidrunit, aga omapärasel moel ka pisike annus lõkkesuitsu, mis sobib oivaliselt suvise aiapeo juurde. Jah, see grillihõng lendab klaasist peatselt minema, aga järelmaitses tunnete teda korraks veel. Omapärasel moel on see valge vahuvein kui loodud tugevamate liharoogade juurde, sobides kokku grillilt tulnud särisevate vorstide ja kas või sašlõkiga. Happesust on temas Lõuna-Portugali veinidele omaselt pisut vähem, kuid siiski piisavalt, et tasakaalustada rohkeid suviseid rikkalikke maitseid.

Valmistatud klassikalise šampanjameetodiga, olles läbinud teise kääritamise pudelites sur lies ligi üheksa kuu jooksul, on ta kena struktuuri, hea tasakaalu ja nauditava küpse järelmaitsega. Viimistletud ja südamlik – nagu palju kiidetud kuldsete kätega veinimeister Jaime Quendera veinid ikka.

Suurepärane suvine mull, mille WinePleasures rahvusvaheline žürii on juba kaks aastat järjest valinud hõbemedaliga maailma 50 parima vahuveini nimekirja, kohati mitu korda kallimate vahuveinidega!

See valge vahuvein sobib oivaliselt ka vägevamate liharoogade juurde, suvise grilli kõrvale, samuti rammusamate kalaroogade, hautiste ja pasta- ning riisitoitude juurde. Ta on hea kaaslane ka niisama nautimiseks, eriti suveterrassil või päikeselisel õhtupoolikul mererannal. Serveerida jahutatult 8 – 10 kraadi juures.

Tunnustused

Top 50 Sparkling Wines of the World for 2022 – Hõbemedal (93 punkti)

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Fernão Pires, Arinto

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

11%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal