NB! E-pood on 24.12 - 28.02 talvepuhkusel. Tellimusi täidame taas 1. märtsist 2023. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Fresh from Amphora Branco 2021 NB! UUS VEIN

14,95 
14,95  /l


Klaar ja looduslähedane, ilusas tasakaalus valge vein, millest leiab suvelilli ja valge viljalihaga troopiliste viljade hõrke maitseid, sinna juurde saviamforast ammutatud maalähedast mineraalsust, ohtralt värskust ja suvepäikese pehmust. NB! See vein on suures 1-liitrises pudelis

Tootekood: 5600314045787 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Valged suvelilled, valged õunad, kerge mineraalsus, pisut grafiiti. Ta on värvilt üllatavalt hele, maitsetelt üle ootuste õrn – aga mõne aja pärast avastate temas justkui ei tea kust ilmunud kindlameelsed tanniinid.

See valge vein viib meid ajas sajandeid tagasi ja lubab maitsta veini sellisena, nagu seda jõid Ibeeria poolsaare tänaste veinimeistrite esivanemad. Õieti pärineb Alentejo amforaveinide (vinho de talha) traditsioon vanadelt kreeklastelt, kes aastatuhandeid tagasi siinsetel aladel elasid ja savinõudes veini valmistasid. Juba sellest ajast on Alentejo külakõrtsides toanurgas ikka seisnud veiniamfora, mille kõhu all olevast kraanist meelast märjukest otse savikannu lastakse ja toidulaudadele kantakse.

Amforaveini tehakse ikka siinsetest iidsetest marjasortidest, millest maailmas pole kuuldudki. Selle veini jaoks on kastatud kolme valgete marjade sorti, milleks on Perrum, Rabo de Ovelha ja Manteúdo. Kontinentaalse kliimaga suvekuuma Alentejo kiltkivistel-graniidistel maastikel küpsenud marjad korjatakse üliküpsetetena, purustatakse kergelt käsitsi ja heidetakse pealt lahtise suuga inimesekõrgustesse saviamforasse. Vein valmib seal peaaegu iseenesest, loodusliku pärmiga. Inimese ülesandeks jääb vaid kord päevas redeliga üles amfora suu juurde ronida ja pika toikaga marjasegu segada, et pinnale tõusva marjanahkadest “korgi” all kääriv vein amforat lõhki ei lööks. Amforaid, muide, Portugali ei vahatata – nad ongi täiesti puhtsat savist, vaikude ega vahamaitseid neist veinisse ei lisandu.

Umbes kahe kuu pärast on vein valmis ja siis tuleb oodata, kuni ta oma raskuse all marjanahkadest ja varrejuppidest loodusliku filtri läbib ja täiesti klaarina amfora alumisse otsa vajub. Siis avatakse kraanid ja pidu võib alata. Just seesama ehe vein, täiesti öko, ongi villitud Fresh from Amphora liitristesse pudelitesse.

Fresh from Amphora on Alentejo ühe nooblima veinimaja Herdade do Rocimi ja maailmakuulsa Niepoorti veinimaja koostööprojekt nimega NatCool (tõlkes – äge ja looduslik).

NB! Vein on 1-liitrises pudelis. Samast sarjast on müügil ka sarnasel moel valminud punane Fresh from Amphora Tinto

See arhailine valge vein sobib nautimiseks iseseisvalt, samuti mistahes igapäevaste toitude või ka pidulike roogade juurde, näiteks õrna heleda liha või mereandide, grillitud kala, salatite, väikeste suupistete ja pehmete juustude kõrvale. Serveerida 10 – 12 kraadi juures.

Tunnustused

Revista de Vinhos – 17 punkti

Vinho Grandes Escolhas – 16 punkti

 

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Perrum, Rabo de Ovelha, Manteúdo

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

12%

Maht

1L

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Fresh from Amphora Branco 2021 NB! UUS VEIN”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.