Herdade de Catapereiro Single Vineyard Branco 2022 NB! UUS VINTAGE

8,95 
11,93  /l

Apelsinipuu õite järele lõhnav väga gastronoomiline valge kuiv vein, milles on erksat happesust, troopilisi puuvilju ja mälestusi vanaema suvisest köögiviljaaiast

Laos

Companhia das Lezírias
Tootekood: 5602394009215 Kategooria:
 

Kirjeldus

Selle veini valmistamiseks on kasutatud kolme sorti valgeid viinamarju, kahe kolmandiku ulatuses Tejo jõe äärsete alade „kaubamärki“, vürtsikas-troopilist Fernão Pirest, millele on lisatud väheses koguses erksa happesusega Arintot ja vana head Sauvignon Blanci. Veinimeister Bernardo Cabral, nimekas ja palju tunnustust võitnud Portugali önoloog, on pannud selle koosluse ideaalsesse tasakaalu. See vein on täidlane, küps ja maitserikas. Taas üks näide sellest, kui häid veine tehase Portugalis ka alumises hinnaklassis.

Väärib märkimist, et see vein on toodetud 180-aastase ajalooga looduskaitsealal – Companhia das Lezírias’e asutas Portugali kuninglik perekond juba 1836. aastal. Riikliku loodushoiuprojektina tegutseb Lissaboni lähistel asuv Companhia das Lezírias tänaseni, tegeldes säästliku metsanduse, põllunduse ja karjakasvatuse kõrval ka ökoloogilise kallakuga veinitootmisega.

See on kerge ja meeleine valge vein, väga gastronoomiline. Toitudest sobib oivaliselt kala ja muude mereandidega, samuti risoto (sisse), salatite ja suupistete kõrvale. Serveerida 10 – 12 kraadi juures.

Tunnustused

International Wine Challenge 2023 – Festivalisoovitus (2022)

Wine Enthusiast Magazine – Ostuhitt 2016

Robert Parker – 86 punkti (2015)

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Fernão Pires, Arinto, Sauvignon Blanc

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Companhia das Lezírias

Companhia das Lezírias