Adega de Pegões Branco 2022

6,79 
9,05  /l

Pehme, hea struktuuriga, puuviljane, natuke lilleline ja väga värske vein Lõuna-Portugali liivastelt viinamarjapõldudelt

Välja Müüdud

Laost otsas

Tootekood: 5603016000788 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See lihtne, kerge, aga nauditav valge vein oli meie e-poe eelmise aasta üks müügihitte. Seda kindlasti ka tänu oma üliheale hinna ja kvaliteedi suhtele, mida suudavad pakkuda vist küll ainult Portugali veinitootjad. Seda veini armastavad ka portugallased ise, nimetades teda suurepäraseks “igapäevaseks” veiniks. Ka meie e-poest on seda veini korduvalt ostnud muuhulgas väga veiniteadlikud inimesed, veiniklubide liikmed eri paigust. Nende põhjendus ongi, et inimestele, kel veini kulub suhtlemiselt palju, on see valge vein ülihea valik näiteks igapäevase õhtusöögi juurde või ka niisama ajaviiteks, kui veiniisu peale tuleb.

Valmistatud on see valge vein kolmest Lõuna-Portugalis koduseks saanud viinamarjasordist, milleks on Fernão Pires, Alexandria muskaatviinamari ja Arinto. Esimene neist on andnud veinile küpset puuviljasust ja pisut vürtsikust, teine tsitruseõite magusust ja kolmas erksat happesust. Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera käe all on sellest kooslusest saanud suurepärase maitsebuketiga valge kuiv vein, mis on lihtne ja taskokohane, kuid igati nauditav.

See valge vein sobib pea kõikide kiirete toitudega, ta hea kaaslane soojal suvepäeval, aga miks mitte ka siis, kui soojus on toas või südames. Ta on sidrunkollane, heas tasakaalus ja meeldiva järelmaitsega. Ja tuleb ka tunnistada, et veini uus aastakäik on sama hea, kui eelmine, võib-olla isegi natuke parem.

Toitudest sobib salatite, suupistete, kala- ja linnulihatoitude, mereandide, pasta ja risoto juurde. See valge vein on nagu loodud ka seltskonnaveiniks, külaliste tervitamiseks, pikemate juttude juurde. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Fernão Pires, Arinto, Alexandria muskaat

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Coop. Santo Isidro de Pegões