Terras do Pó Castas Chardonnay/Viognier 2017

13,29 
17,72  /l

Veetlev ja täidlane tammevaadivalge vein Lõuna-Portugali liivaväljadelt, kergelt röstine, külluslikult troopiline ja siiski värskusest pulbitsev, elegantne, Chardonnay ja Viognier’ blend

Laos

Tootekood: 5608527000258 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

“Kui jumalad jooksid valget veini, siis nad jooksid seda!” on kirjutanud üks veinikriitik Vivino.com portaalis selle veinimeister Jaime Quendera järjekordselt suurepärase valge veini kohta. Vivino.com hinne sellele tõesti nauditavale veinile on kõrge 3,9 punkti.

See on vein, milles on samaaegselt küpsust ja täidlust ning kevadist erksat värskust. Asi algab juba meelast lõhnabuketist, milles on küpseid lõunamaiseid vilju, mett ja lilli, kuid samuti midagi väga värskendavat. Helekollases veinis sätendab rohekas helk, need kaks poolust – küpsus ja värskus – ongi selle Chardonnay’ ja Viognier’ blendi märksõnad. Mõlemad on Prantsuse marjad, mis aga taas andnud kuuma Lõuna-Portugali liivasel pinnasel hoopis omamoodi tulemuse. Nauditav ja väga gastronoomiline valge vein, maitsekas ja tõesti elegantne, väga pika järelmaitsega.

Valmistamise poolelt: see valge vein on juba käärimise ajal olnud tammevaatides, kuhu ta on jäetud koos settega laagerdama veel viieks kuuks – kord nädalas on veini üle pumbatud, et pärmisade tulevase veiniga võimalikult palju kontaktis oleks. Siit ka kõik need eredad ja tummised maitsenüansid. Kasutatud on nii Prantsuse kui Ameerika tammevaate, mis omakorda on veinile lisanud põnevat kerget vürtsikust.

See tammevaadiselt pehme ja samas ergas valge vein sobib suurepäraselt kalaroogadega, linnulihaga, ka sealihaga, salatite ja juustudega. Veinimeister soovitab teda aga eriti Marseille’ kalurite kalaroa bouillabaise’i juurde. See on omamoodi paks kalasupp (või pigem hautis), kus sibulatest, sellerist, porrust, tomatitest ja kartulitest pajale lisatakse terveid väiksemaid kalu või suuremate kalade tükke, lastakse mõnda aega koos vürtsidega haududa ja siis süüakse esiteks juurviljadega leent (selle kõrvale röstitud saiaviilusid koos majoneesiga, millesse on segatud küüslauku, saffranit ja cayenne’i pipart) ja seejärel hautatud kala. Ja kalad võivad selles roas olla igasugused, mitte kõige uhkemad ja suursugusemad. Proovige seda maiust koos Terras do Pó Castas Branco’ga- te ei kahetse! Veini tasuks roa kõrvale serveerida 10 – 12 kraadi juures.

Seda veini võib juua kas kohe või ka varuda veinikeldrisse, sest ta säilib kindlasti veel vähemalt 5-6 aastat.

NB! Vaata ka sama sarja sametiselt elegantset punast veini Terras do Pó Castas Tinto 2017

Tunnustused

China Wine & Spirits Awards 2020 – Kuldmedal

Challenge International du Vin 2019 – Hõbemedal

Concurso Vinhos de Portugal 2018 – Hõbemedal

China Wine & Spirits Awards 2018 – Hõbemedal

Decanter Asia Wine Awards 2018 – Hõbemedal

Sommerlier Wine Awards 2018  – Festivalisoovitus

Decanter Asia Wine Awards 2017 – Pronksmedal

International Wine Challenge 2017  – Festivalisoovitus

Mundus Vini  2015 – Suur Kuldmedal, Parim Portugali valge vein (2014)

Portugal Wine Trophy 2015 – Hõbemedal

Jne

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Chardonnay 50%, Viognier 50%

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal