NB! E-pood on kuni 28.02.2024 suletud seoses talvepuhkusega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Herdade do Lousial Callum Reserva 2021

22,49 
29,99  /l

Haruldasest ja peaaegu ennekuulmatust Callumi viinamarjast kuiv valge vein, mis pakub omapäraseid elamusi peenest lillelõhnast, pomerantsidest ja küpsetest punastest õuntest mõrkja suusavaha ja heinase ürditeeni

Quinta dos Termos
Tootekood: 5608105092217 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See valge vein tuleb Ida-Portugalist, teistpoolt mägesid Hispaania piiri äärsetelt aladelt. Castelo Branco lähistel on ülikuumad suved, vähe niiskust ja maa üllatavalt tasane. Just siia rajas Quinta dos Termos (kelle peamaja ja suuremad viinamäed asuvad pool kilomeetrit kõrgemal) 92 kloonitud Callumi viinapuust marjaaia, et päästa see iidne sort silmapiiril sirendavast hävingust. Aastasadu tagasi oli Callum siinsetel Sise-Beira aladel kahe mäeaheliku vahel tuntud ja teada sort, kuid siis äkitselt oli ta olelusvõitlusele alla jäänud ja peaaegu kadunud.

Quinta dos Termos, kellel on oma peaveinimeistri Virgilio Loureiro kaudu head suhted Beira Interiori ülikooli marjakasvatusteadlastega, on ennegi viinud läbi päästeoperatsioone – viimati näiteks Fonte Cal‘iga. Nüüd võetigi ette Callumi tagasitoomine. 2020. aasta sügise saagist valmis esimene üliväike kogu puhtast Callumist valget veini. Sellele partiile me pihta ei saanudki, aga 2021. aasta Callumi marjadest vein on nüüd teie ees!

Herdade do Lousial Callum Reserva on valmistatud minimaalse sekkumisega. Marjad on lihtsalt korjatud ja puhastatud, pressitud mahlal on lastud käärida ja jäetud ta siis peaaegu ületalve roostevabast terasest vaati laagerdama. Vastu kevadet on ta villitud pudelitesse.

Ajalooliselt kasutati Portugalis seda marja, nagu teisigi, ikka blendides. Kuid põnev on maitsta seda looduse andi sordiveinina. Ta on lilleline ja õunane, seekord just punaseõunane, sekka pisut tsitrusemõrkjat pomerantsi. Siit edasi hakkab maitsetebukett aga teid üksjagu üllatama. Lisandub rohkelt mineraalseid noore ja isegi omapärast puiduvaha mekki. Sellel meisterlikult valmistatud veinil on väga pikk järelmaitse, nüüd aga juba heinane-ürdine, hästi aromaatne ja kargelt mõrkjas. Väga tagasihoidlik ja viisakas, aga sisemiselt jõuline, elegantne tulemus.

See valge vein sobib kahtlemata Callumi viinamarja uurimiseks, aga miks mitte ka lihtsalt toitude juurde nautimiseks, olgu need kala- või linnuliharoad või mistahes suupisted. Serveerida 10 – 12 kraadi juures.

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti

Vivino kasutajad on sellele veinile andnud ülikõrge hine 4,1 punkti.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Callum

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Quinta dos Termos

Quinta dos Termos

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Herdade do Lousial Callum Reserva 2021”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga