NB! E-pood on 24.12 - 28.02 talvepuhkusel. Tellimusi täidame taas 1. märtsist 2023. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 
(1 ülevaade)

Quinta dos Termos Reserva Fonte Cal Branco 2021

13,95 
18,60  /l

Kirgas ja karge, elegantne ja väljapeetud kuiv valge vein Kesk-Portugali Hispaania poolsest eelmäestikust, valmistatud maailmas haruldasest Fonte Cali viinamarjasordist

Välja Müüdud
Quinta dos Termos
Tootekood: 5608105151174 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Fonte Cal on väga eksklusiivne valgete viinamarjade sort, mida laias maailmas peaaegu ei tunta. Eelmise sajandi lõpukümnenditeks oli ta jõudnud väljasuremise äärele ka Portugalis, väikses ja mägises Beira Interiori veinipiirkonnas, mis oli olnud ta ainsaks koduks maakeral. Quinta dos Termose sordiaretajatel õnnestus riikliku programmi toel kahekümne aastaga see sort tagasi tuua. Esimene puhtast Fonte Calist tehtud vein jõudis samas veinimajas pudelitesse 2003. aastal ja teenis järgmistel aastatel hulga suuri tunnustusi.

Tänaseks on Quinta dos Termose Fonte Cal Reserva jätkuvalt ainus sellest viinamarjasordist vein maailmas. Kuigi mõnedki teised Portugali tootjad kasutavad juba Fonte Cali oma blendides, pole veel keegi teine võtnud julgust teha sellest haruldasest ja küllaltki kapriissest marjast üheviinamarjaveini. Quinta dos Termose veinimeister Virgilio Loureiro, eluaegne viinamarjakasvatuse professor ja mees, kelle juhtimisel Quinta dos Termose viinamägedel Fonte Calile uus elu sisse puhuti, on aga just õige inimene sellise väljakutse elluviimiseks. Muide, Virgilio on 35 aastat õpetanud Lissaboni ja Inner Beira ülikoolis tulevastele veinidega tegelejatele veinimaitsmise kunsti,

Quinta dos Termis Fonte Cal on tänaseks arvatud kogu maakera veinide paremiku ülemise 5 protsendi hulka. Vein ise on ääretult elegantne, tagasihoidlik, kuid viimseni hõrk ja kirgas, tugeva mineraalsuse ja selgete, väga omapäraste maitsetega.

Quinta dos Termose viinamäed laiuvad Portugali kõrgeima tipu Serra da Estrela idapoolsel mäelajamil, kust Hispaaniani on vaid poole tunni sõit. Viinamarjad kasvavad siin 400 – 500 meetri kõrgusel merepinnast, graniidisel pinnasel, mägede taga peatuvate põhjatuulte eest varjus ja suvel kohati 50-kraadises kuumuses. Kõik need olud on peidus ka selles veinis. Ta on suurepärane juba nüüd, aga veinimeister on märkinud, et seistes pudelis tuleb talle iseloomu üha juurde.

Sobib linnuliha, kalatoitude, suupistetga. Serveerida 12 kraadi juures.

Tunnustused:

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 8 protsendi hulka. Vivino kasuitajate hinne selle veini uuele, 2019. aastakäigule on ülekõrge 4,0 punkti.

Tootja

Quinta dos Termos

Quinta dos Termos

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Fonte Cal

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

1 arvustus tootele Quinta dos Termos Reserva Fonte Cal Branco 2021

  1. Annela

    Proovisin ära, polnud sellisest viinamarjast tõesti varem kuulnud, kuigi Portugalis mitu korda käinud. Suurepärane vein, suursugune, elegantne, väga pika järelmaitsega. Tundus isegi nagu oleks õrnalt vaadis käinud, aga kirjelduse järgi ei ole. Nauditav.

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.