Terras D’Uva Rosé 2021

8,29 
11,05  /l

Kaunilt tugevroosa, rõõmus, rikkalik ja marjane rosé, mida on kerge juua suviste toitude kõrvale või niisama sõprade seltsis

Laos

Mingorra Portugali veinitootja
Tootekood: 5600341340312 Kategooria:
 

Kirjeldus

See on kerge ja rõõmus, erksavärviline suvevein Lõuna-Portugalist Alentejost. Veini nimi – Terras D’Uva – tähendab tõlkes viinamarjade maad. Uva ehk “viinamarimari” on ka nimi, mida kannab suur viinamarjakasvatajate ja veinitootjate perekond, kelle maadel see vein valminud.

Nagu kuumas lõunas kasvanud viinamarjadest veinid ikka on ka see roosa vein rikkalik ja maitsekas. Temas on küpseid metsamaasikaid ja vaarikaid, punaseid sõstraid, kirsse ja mureleid. Kuigi suhkrusisalduselt täiesti kuiv, tundub ta maitstes õrnalt magusapoolne. Ta on lihtne ja autentne, vein, mis sobib hea seltskonna ja tegelikult pea iga ilmaga.

Ja imetlege ta säravat tugevroosat värvi! See roosa vein on valmistatud tumepunasest Aragonêsist, samast viinamarjast, mille Hispaania variant kannab nime Tempranillo ja millest valmistatakse tugevat ja tummist Riojat!

Kust üldse roosa vein pärit on? Loe blogist

Sobib kalatoitude, mereandide, salatitega, samuti niisama nautimiseks. Serveerida jahedalt – temperatuuril 6 – 8 kraadi.

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 14,5 punkti

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Aragonês

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Herdade da Mingorra

Herdade da Mingorra asub Lõuna-Portugalis, Alentejo maalilisel maastikul, antiikse ajalooga Beja linnakese lähedal. Omas piirkonnas on Herdade da Mingorra üks vanimaid viinamarjakasvatajaid. Alentejole omaselt tegeldakse farmis ka vilja- ja oliivikasvatusega, samuti kuuluvad perekonnale suured mandlisalud.

Herdade da Mingorra veinitootja viinamarjad-MilVinhos

Uvade perekonna viinamägedel kasvab 23 erinevat sorti viinamarju, nende hulgas pea poole sajandi vanuseid viinapuid, lõunamaiseid musti marju, mis omased vaid Portugalile, aga ka moodsaid sorte, mis on populaarsed kogu maailmas. Nende veinitoodang ulatub juba miljoni pudelini aastas ja veinid on hinnatud nii Portugalis kui piiri taga. Väga hea terroir, pikk marjakasvatuse kogemus ja kõrgele seatud sihid viimseni kaasaegses veinitootmises on andnud briljantse tulemuse, mida kiidavad nii veinijoojad kui maailmakuulsad kriitikud.

Mingorra Portugali veinitootja