Bacalhôa Roxo Rosé 2019

13,95 
18,60  /l

Väga haruldane, vaid Lõuna-Portugalis väiksel alal kasvavatest lilladest Roxo viinamarjadest valmistatud täiesti kuiv rosé, mis on õrnroosa, rikkalik, roosi- ja apelsiniõite hõnguline

Laos

Bacalhoa Logo
Tootekood: 5601237001447 Kategooria:
 

Kirjeldus

See roosa vein on neile, kes tahavad kogeda midagi tõeliselt haruldast ja originaalset. Meie teada on maailmas vaid kaks haruldasest lillast Roxo viinamarjast valmistatud rosé‘d ja siin on üks neist. Kui tavaliselt tehakse roosat veini punaste viinamarjade mahlast (mõnedel veinimaadel on lubatud ka valget veinipunase veiniga värvida), siis väga harvadel juhtudel sünnib roosa vein roosadest viinamarjadest. Lillakasroosa Moscatel Roxo on üks sellistest harvadest marjasortidest. Teda leiab üksnes Lõuna-Portugalist, Palmelast ja Setúbali poolsaarelt, täpsemalt öelduna isegi maalilise Serra da Arrábida nõlvadelt Atlandi ookeani rannikul, mis jääb Lissabonist pisut lõunapoole.

Veinimajades, kus haruldast Roxot on, tehakse sellest enamasti kangestatud dessertveini Moscatel Roxo’t, mis on nähtus omaette. Bacalhôa Vinhos’e veinimeister Filipa Tomaz da Costa tuli aga mõned aastad tagasi mõttele proovida teha sellest omapärase maitsebuketiga marjast rosé’d. Esimene aastakäik Bacalhôa Roxo Rosé’d sündis 2017. aasta saagist ja pälvis hulgaliselt vaimustust, võites 2019. aasta kevadel Setúbali poolsaare parima roosa veini tiitli. Aasta hiljem ei õnnestunud Roxo saak sedavõrd ja veinimeister otsustas roosat veini mitte teha – meiegi oma ostusooviga Eesti jaoks jäime ootelehele. 2019. aasta Roxo saak oli taas paljulubav, kuid uue roosa väljatulek siiski viibis. Kuid nüüd on ta lõpuks kohal!

Roosalilla Moscatel Roxo, samuti temast valmistatud õhkõrn roosa vein on ülimalt maitsekas, tähelepanuväärse happesusega, kuid samas üleovoolavalt lilleline, roosi- ja äsja puhkenud apelsiniõite hõnguline. Temas on ka küpseid pirne ja mahlakaid õunu, litsipuu vilju ja kõige selle juures ohtralt suud kuivatavat mineraalsust. Kuigi Moscatel seostub paljudel magusaga, on see roosa vein täiesti kuiv, jääksuhkrut alla 0,6 g/L. Siiski on ta intensiivselt maitsekas ja väga omapärane. Tulemuse eest peab kiitma muidugi lisaks marjadele ka suurte kogemustega veinimeistrit, kes on selle veini valmistanud äärmise hoole ja armastusega (külmad marjad, pikk ja aeglane kääritamine, laagerdamine settel, suhteliselt pikk järelküpsemine pudelites), et maailmas haruldased marjad saaksid end nautlejatele avada.

See väga eriline roosa vein sobib kalatoitude ja suppide, samuti linnuliha kõrvale, aga oma intensiivsusest tulenevalt ka vürtsikamate idamaiste roogade kõrvale. Serveerida 10 kraadi juures.

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas 2023 – Pressipreemia

Decanter World Wine Awards 2022 – Pronksmedal

Wines of Portugal 2021 – Hõbemedal

International Wine Challenge 2021 – Festivalisoovitus

Concurso Vinhos da Península de Setúbal 2020 – Parim roosa vein

Vivino.com veinikriitikud on andnud sellele veinile hindeks ülikõrge 4,2 (!) punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Moscatel Galega Roxo

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Bacalhôa Vinhos de Portugal

Bacalhoa Logo