São Filipe d’Adega Rosé 5L

28,49 
5,70  /l

Värskelt marjane, klaari maitsega ja intensiivne, kaunilt lõhroosa vein tumepunasest Castelão’st, kääritatud spetsiaalse tehnoloogiaga pakkides hoidmiseks, mõeldud seltskonna- ja majaveiniks, kergete igapäevaste roogade kõrvale ja lihtsalt nautimiseks

Laos

filipe balhoca
Tootekood: 5607528001241 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See roosa vein on valmistatud Lõuna-Portugalis Setúbali poolsaare liivastel ja päikeselistel viinamarjapõldudel küpsenud tumepunasest, lõunamaiselt maitsekast ja tanniinikast Castelão viinamarjast. Rosé jaoks on jahedas veinikeldris jahutatud marju pressitud vaid õrnalt ja võetud n-ö esimene valge mahl, millel on lastud vaid lühikest aega olla kokkupuutes tumepunaste marjanahkadega. Sellest on vein saanud endale erksa lõheroosa värvi. Edasi on käärimisnõusse läinud vaid puhas mahl, mis Castelão puhul on muidugi väga maitsekas ja intensiivne, eeskätt värskelt metsamarjane, kuid temas on ka pisut vürtsi ja mineraalseid noote.

See vein on valmistatud Filipe Palhoça veinimaja önoloogi Ana Marta Cardimi poolt (kes hetkel stažeerib välismaal) mõned aastad tagasi spetsiaalselt pakkides hoidmiseks ja kastamiseks väljatöötatud kääritamismeetodiga. Ana Marta lükkas juba meie esimese külaskäigu ajal ümber müüdi, nagu oleks pakivein pakkidesse pandud pudelivein (kuigi mõned tootjad seda vahel nii käsitlevad), vaid tema sõnul tuleb vein pakkides hoidmiseks juba algusest peale vastavalt teistmoodi teha. Siis ta maitseb hästi ja ka tema maitsed pakendis olles säilivad. Ka see pakiroosa on pisut erinev võrreldava hinnaklassi SãoFilipe Rosé veinist, mida Filipe Palhoça veinimaja villib pudelitesse. Pakivein on kraadike mahedam ja õrnem, õige pisut seltskonnaveinilikum. Ta on tõesti tore ja sõbralik, maitsekas ja see maitse on ebapakiveinilikult püsiv.

See roosa vein sobib kalatoitude ja mereandide kõrvale, heledast lihast roogade juurde, samuti pasta, pitsa ja salatitega, suupistetega. Muidugi on 5-liitrine pakend ideaalne valik suvisteks aiapidudeks, miks mitte ka talvisteks päevatseks vatuvõttudeks, sünnipäevadeks. Aga samuti on see hea valik neile, kes tahaksid aeg-ajalt klaasikese seda võrratut jooki maitsta, aga mitte ilmtingimata tervet pudelit avada – kord avatud vaakumkraaniga pakendis, kui seda hoida külmkapis, säilib see roosa vein kuu või isegi poolteist. Ja te võitegi sealt võtta klaasi või paar just siis, kui soovite, kartmata veini lahtumist.

Serveerida jahedalt, temperatuuril 8 – 10 kraadi. NB! Ärge siiski jooge teda päris külmkapist võetult, laske tal toasoojas  klaasis 10 – 15 minutit avaneda, sest Castelão on tugev mari ja tema maitsed jääkülmalt ei “mängi”.

Vaata kõiki Filipe Palhoça suurepäraseid pakiveine siit

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Castelão

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

5L

Tootja

Filipe Palhoça Vinhos

filipe balhoca