Arvad Rosé 2022 NB! UUS ARGARVE VEIN

14,95 
19,93  /l

Suvepuhkuse maitseline kuiv roosa vein Algarve veinipiirkonnast, mis on kui klaasitäis magusküpseid metsmaasikaid, sekka kirkamaid vaarikaid ja rannaliival õitsevaid kirjusid lilli. Laagerdanud viis kuud pärmisettel

Laos

Tootekood: 5600190255812 Kategooria:
 

Kirjeldus

Algarve ohjeldamatuid saake andvate suhkurmagusate viljadega apelsiniaedade kõrval pole veinitegu kuni viimaste aegadeni olnud selle piirkonna kõvem sõna – siin on viinamarjade jaoks lihtsalt liiga kuum ja kuiv, peaaegu troopiline kliima. Kuid vähehaaval kerkib ka siia tootjaid, kes üllatavad meisterlike veinidega. Arvadi veinimaja on hetkel kogu Algarve noorim – üliväike, võiks öelda, et peaaegu käsitöötootja. Kuid nad on oma esimesed kuus veini välja toonud ja need on kahtlemata maailmaklass. Mõned neist on nüüd ka Eestis olemas – esimesed Algarve veinid, mis MilVinhose südame võitsid.

See pikalt veinisettel laagerdanud rosé on valmistatud kahest punasest viinamarjasordist – Portugali iidsest lillakas-lillelisest Touriga Nacionalist ja maailmakuulsast prantslasest, marjasest-tanniinikast Cabernet Sauvignon’ist. Siinses aastaringses suves on aga mõlemad võimsad marjad muutunud sametpehmeks ja vaat et lausa “magusaks” (kuigi vein on peaaegu 0-jääksuhkruga). Samas on tas rohkelt värskust, fantaasiast ja entusiasmi. Ilus roosa vein, mida võib rahuliku südamega juua ka jahedamal aastaajal, mil ta on veiniklaasis kui suvepuhkuse säde.

See pehme ja samas jahutavate meretuultega põimitud roosa vein sobib lihtsalt nautimiseks, aga muidugi ka kergete suupistete, salatite, roosast kalast või ka linnulihast lõuna- või õhtusöökide juurde, pehmete juustude kõrvale. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional, Cabernet Sauvignon

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Arvad