Vinhas de Pegões Colheita Seleccionada Branco 2020

9,65 
12,87  /l

Lilleline ja pehmelt vürtsikas valge Chardonnay blend Lõuna-Portugalist, laagerdanud neli kuud Prantsuse ja Ameerika tammevaatides

Laos

Tootekood: 5603016002966 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Meilt küsitakse sageli, kas teil on pakkuda Chardonnay’d. Kuigi Chardonnay pole Portugalis eriti levinud, siis siin on üks blend, milles domineerib just see Prantsuse viinamari. Ta on pehme ja lilleline, kuid siiski Portugali-päraselt maitsekas, kuna selles veinis on ka iidset Arintot ja küpselt trpoopilist hea happesusega Fernão Pires’t.

See on tõesti nauditav kooslus, millele neli kuud tammevaadis laagerdamist on lisanud pehmust, küpsust ja kerget vürtsikust. See on üks neist toredatest sügise- ja talveveinidest, mis sobivad kokku jaheda ja niiske ilmaga või isegi lumetuisuga, kui kaminas praksuvad puud ja villased sokid on jalas. See on tõesti elegantne ja soe valge vein, olgu pidulikeks õhtusöökideks või ka hea sõbraga kahekesi diivaninurgas nautimiseks. Ja veel mitu head aastat muutub see vaadis küpsenud vein aina paremaks.

Sobib kalaroogade ja mereandidega, vürtsikate idamaiste roogadega, pehmete juustudega, taimetoiduga. Muidugi ka lihtsalt niisama nautimiseks. Serveerida temperatuuril 12 kraadi.

Vaata ka sama sarja mustadest marjadest valmistatud punast veini Vinhas de Pegões Colheita Seleccionada Tinto.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Chardonnay, Arinto, Fernão Pires

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Coop. Santo Isidro de Pegões