Vinhas de Pegões Colheita Seleccionada Tinto 2020

9,65 
12,87  /l

Marjane, lagritsane, vanilline punane vein Lõuna-Portugali mustadest viinamarjadest, juba üsna küps, ümarate tanniinidega, laagerdanud kaksteist kuud Prantsuse ja Ameerika tammevaatides

Laos

Tootekood: 5603016002645 Kategooria:
 

Kirjeldus

Siin on veel üks kuulsa veinimeistri Jaime Quendera tumepunane vein, seekord suursugune blend Lõuna-Portugali tulise päikese all küpsenud mustadest marjadest. Tummine Syrah, lilleline-nahkne Touriga Nacional, tumemust Alicante Bouschet ja tanniinikas Cabernet Sauvignon – selles veinis on punaseid ja musti marju, põletava päikese käes kuivanud ploome, mõrkjaid musti kirsse, pisut kannikesi ja ohtralt lagritast. Temas on ohtralt cabernetsauvignonilikke tanniine.

See vein on küpsenud terve aasta uutes ja kasutatuud Prantsuse ja Ameerika tammevaatides, mis on lisanud talle vürtse ja vanilli. Tegelikult on see üsna uskumatu, et alla 10-eurone vein on veetnud kaksteist kuud tammevaadis ja pärast seda veel kolm aastat keldrijaheduses. Veinimeistri garantii on sellele veinile veel kümneks aastaks, mil ta muutub pudelis seistes üha küpsemaks ja ümaramaks. See vein on nii ehedalt lõunamaine, et piisab vaid ühest klaasist, et nautida veinimeistri loomingut!

See punane vein sobib tõsiste liharoogadega, laagerdanud juustudega, aga miks mitte hoopis mõnusa aedviljapajaga, idamaise vürtsika karriga. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Mundus Vini 2017 – Kuldmedal

Vivino.com hinnangul kuulub piirkonna parimate veinide ülemise 5 protsendi hulka.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Syrah, Touriga Nacional, Alicante Bouschet, Cabernet Sauvignon

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Coop. Santo Isidro de Pegões