Casa Ermelinda Freitas Petit Verdot Reserva 2016

16,75 
22,33  /l

Mustjaslilla, rosinane, küpselt marjane, võimsate tanniinide ja uskumatult pika ja intensiivse maitsetebuketiga punane vein, laagerdanud kaksteist kuud väikestes Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5608527001200 Kategooria:
 

Kirjeldus

Petit Verdot on väga omapärane viinamari, väga tume, lausa mustjas-lilla. Maitselt on ta rosinane, intensiivne ja rikkalik. Siiski annab ta endast maksimumi vaid kasvukohtades, kus on piisavalt pikk suvi ja palju päikest, et ta lõpuni küpseks saab valmida. Oma algsel kodumaal Prantsuse Bordeaux’s sattus ta seetõttu üsna marginaalsesse seisu, kus teda lisati vaid väga väheses koguses blend’idele värvi intensiivistamiseks, sageli vaid 1-2 protsenti. Ta maitseomadused ei saanudki kodumaa viinamägedel küpseks, enne võttis sügis looduse üle võimust.

Viimastel kümnenditel on Petit Verdot liikunud soojematele maadele, Lõuna-Hispaaniasse ja Portugali, kus veinimeistrid on asunud avastama selle viinamarja võlusid, valmistades temast lisaks seguveinidele intensiivseid, maitsekaid ja rikkalikke üheviinamarjaveine. Siin ongi üks suurepärane näide neist, veinimeistriks taas medalisajuga pärjatud Jaime Quendera.

Petit Verdot’st veinid on julged, kuumaverelised, tanniinidest pulbitsevad ja maitsekad. Neis on rosinaid, suvekuumusest õhkavaid lopsakaid suvelilli ja küpseid tumemusti marju. Seda ülevoolavat rikkalikkust hoiab aga tasakaalus täidlus ja võimsad, antud veini puhul siiski ümaraks tahutud tanniinid. Nautige selle suurepärase lõunamaise veini aroome ja laske ta maitserikkusel suus avaneda. Ta vallutab te meeled ja kestab kauem, kui võiks arvata.

See punane vein säilib hästi. Ta on valmis joomiseks, kuid teda võib veiniriiulil hoida julgelt veel 8 – 10 aastat, ta muutub üha täiuslikumaks!

Sobib liharoogadega, eriti hästi ulukiliha juurde, samuti laagerdanud juustude kõrvale, aga kindlasti ka iseseisvalt nautimiseks. Serveerida 16 – 18 kraadi juuures.

Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera ja tema veinide kohta saab pikemalt lugeda blogist.

Auhinnad

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 5 protsendi hulka.

Wine Enthusiast Magazine – 85 punkti

Portugal Wine Trophy – Kuldmedal

ProdExpo 2015, 2016 – Kuldmedal

Decanter World Wine Awards – Pronksmedal

International Wine & Spirit Competition 2017 – Pronksmedal

 

 

 

 

 

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal Casa Ermelinda Freitas asub Lõuna-Portugalis, Palmela veinipiirkonnas, kus viinamarjad kasvavad liivasel pinnasel, kus ammustel aegadel laius Atlandi ookean. Siin on palju päikest, parajalt niiskust ja viinamarjade jaoks justkui paradiis. Casa Ermelinda põhimõtteks on, et marjade kokkuostuga nad ei tegele - kogu veinitoodang valmistatakse viinamarjadest, mis kasvavad oma spetsialistide hoolsa silma all ettevõttele kuuluval 450 hektaril. Casa Ermelinda viinamarjapõldudel kasvab kolmkümmend erinevat sorti marju, millest Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera juhitud meeskond valmistab ligi viitkümmet erinevat veini, alates väga hea hinna ja meisterliku kvaliteediga seltskonnaveinidest kuni eksklusiivsete toodeteni välja. Casa Ermelinda-Portugal Ettevõtte kogutoodang on umbes 115 000 000 pudelit aastas, mis Portugali mõistes teeb Casa Ermelindast ühe oma maa suurima veinitootja. Aga nagu Freitaste perekonna naised on otsustanud, siis ükski samm ettevõtte laienemiseks ei tule kvaliteedi arvelt: Casa Ermelinda Freitase veinid on toonud ainuüksi sel sajandil rahvusvahelistelt ja sisemaistelt veinikonkurssidelt koju kaugelt üle 1000 medali.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Petit Verdot

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Casa Ermelinda Freitas Petit Verdot Reserva 2016”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib meeldida ka…