Kirjeldus
Petit Verdot on väga omapärane viinamari, väga tume, lausa mustjas-lilla. Maitselt on ta rosinane, intensiivne ja rikkalik. Siiski annab ta endast maksimumi vaid kasvukohtades, kus on piisavalt pikk suvi ja palju päikest, et ta lõpuni küpseks saab valmida. Oma algsel kodumaal Prantsuse Bordeaux’s sattus ta seetõttu üsna marginaalsesse seisu, kus teda lisati vaid väga väheses koguses blend’idele värvi intensiivistamiseks, sageli vaid 1-2 protsenti. Ta maitseomadused ei saanudki kodumaa viinamägedel küpseks, enne võttis sügis looduse üle võimust.
Viimastel kümnenditel on Petit Verdot liikunud soojematele maadele, Lõuna-Hispaaniasse ja Portugali, kus veinimeistrid on asunud avastama selle viinamarja võlusid, valmistades temast lisaks seguveinidele intensiivseid, maitsekaid ja rikkalikke üheviinamarjaveine. Siin ongi üks suurepärane näide neist, veinimeistriks taas medalisajuga pärjatud Jaime Quendera.
Petit Verdot’st veinid on julged, kuumaverelised, tanniinidest pulbitsevad ja maitsekad. Neis on rosinaid, suvekuumusest õhkavaid lopsakaid suvelilli ja küpseid tumemusti marju. Seda ülevoolavat rikkalikkust hoiab aga tasakaalus täidlus ja võimsad, antud veini puhul siiski ümaraks tahutud tanniinid. Nautige selle suurepärase lõunamaise veini aroome ja laske ta maitserikkusel suus avaneda. Ta vallutab te meeled ja kestab kauem, kui võiks arvata.
See punane vein säilib hästi. Ta on valmis joomiseks, kuid teda võib veiniriiulil hoida julgelt veel 8 – 10 aastat, ta muutub üha täiuslikumaks!
Sobib liharoogadega, eriti hästi ulukiliha juurde, samuti laagerdanud juustude kõrvale, aga kindlasti ka iseseisvalt nautimiseks. Serveerida 16 – 18 kraadi juuures.
Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera ja tema veinide kohta saab pikemalt lugeda blogist.
Auhinnad
Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 5 protsendi hulka.
Wine Enthusiast Magazine – 85 punkti
Portugal Wine Trophy – Kuldmedal
ProdExpo 2015, 2016 – Kuldmedal
Decanter World Wine Awards – Pronksmedal
International Wine & Spirit Competition 2017 – Pronksmedal