(2 arvustused)

Pegos Claros Blanc de Noirs 2020

18,65 
24,87  /l

Väga ainulaadne valge vein, mis on valmistatud 100-aastaste viinapuude tumepunastest Castelão viinamarjadest

Laos

Tootekood: 5600313230078 Kategooriad: , , ,
 

Kirjeldus

See erakordne valge vein on valmistatud saja aasta vanuses Pegos Clarose veinimõisas Lõuna-Portugalis, Palmela veiniregioonis. Pegos Claroses kasvatakse ainult ühte viinamarja – tumepunast ja lõputute maitsenüanssidega Castelão’d. Siinsed viinapuud on kõik põlkondi vanad, osa juba 100-aastased, teine osa 70-aastased. Pegos Claroses tehakse neist vaid viit erinevat veini, millest kaks on punased, üks on valge ja üks roosa. Kõiki neid valmistatakse traditsioone austades, marjad purustatakse jalgadega, veinil lastakse kiirustamata valmida sette peal, nagu vanasti.

Pegos Claros Blanc de Noirs on suurepärane võimalus saada teada, kuidas maitseb valge vein, mis on valmistatud tumepunastest viinamarjadest. Sisuliselt tähendab see, et viinaväljadelt toodud tumedanahkseid marju pressitakse kiirelt vaid õige pisut, kobaratena, kuni saadakse kätte esimene marjamahl, millesse pole nahkadest immitsev punane veel jõudnud imbuda. Sellest esmasest nestest valmibki blanc de noirs. Pärast esmast kääritamist läheb aga vein veel viieks kuuks pärmisettele küpsema. Väike osa veinist, umbes viiendik, veedab aga need kuud tammevaadis. Kui vein lõpuks kevadel kokku segatakse ja pudelitesse villitakse, läheb ta aga tagasi keldrijahedusse “rahunema”. Kolm-neli kuud hiljem on ta veininautlejate jaoks valmis.

Selle veini kogused ei ole kuigi suured. Seda ahvatlevam on võimalus teda proovida. Maitsetelt on ta väga klaar ja kirgas, elegantselt puuviljane ja heas tasakaalus erksa happesusega, millele Prantsuse tamm on lisanud vürtsikaid nüansse. See kuiv vein on peaaegu ilma jääksuhkruta.

NB! Maailmakuulsad veinikriitikud soovitavad alustada tema maitsmisega marjade korjamisest arvates alles ülejärgmisel aastal või aastake hiljemgi. Seega on Pegos Claros Blanc de Noirs 2017 jmüügil alles 2020. aasta algusest. Kuid nagu tootja ütleb – teda võib ka julgelt veinikeldris hoida, vähemalt kümnendi kui mitte kauem, ja imetleda ta põnevat arengut.

Loomulikult sobib nii suurepärane ja haruldane vein eeskätt iseseisvalt nautmiseks. Aga ta on hea kaaslane ka suupistete juurde, kalaroogade ja mereandide, samuti linnuliha ja juustude kõrvale. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi.

Vivino.com hinnangul kuulub see erakordne valge vein maailma parimate veinide ülemise 4 protsendi hulka – talle on antud hindeks väga kõrge 4,0 punkti.

Tunnustused

Robert Parker – 90 punkti

Wine Enthusiast Magazine – 88 punkti

Jancis Robinson – 16 punkti

Vinho Grandes Escolhas – 16,5 punkti

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Castelão, iidsetelt viinapuudelt

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Herdade de Pegos Claros

2 arvustust tootele Pegos Claros Blanc de Noirs 2020

  1. Elo Malmberg (toote omanik)

    See on tugev vein. Ei tasu raisata niisama joomiseks. Peaks olema toit kõrval. Küllalt hapu maitsega vein, seetõttu võiks midagi rasvast kõrvale sobida – punane kala või rasvane juust. Võib-olla isegi mõni sink, mida tavaliselt punase veini paariliseks peetakse. Minu antud punktid on ehk ülekohtused, kuna jõin seda ilma toiduta. Seega ei ole nö seltskonnavein. Aga veinihuvilisena on hea meel, et selline omapärane vein sai ära proovitud!

  2. Kristiina

    See on absoluutselt eriline vein, mille sarnast pole varem maitsnud. Mustadest viinamarjadest valge, väga intensiivsete maitsetega, tõeliselt tugev ja põnev, järelmaitse mineraalne ja väga pikk.Nagu kunst.

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga