Mariana Branco 2021

10,65 
14,20  /l

Rõõmus ja rikkalik valge kuiv vein Lõuna-Portugali kuulsast Alentejo veinipiirkonnast, milles annavad tooni küpsed puuviljad ja mägine mineraalsus

Laos

Tootekood: 5600314042168 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See värske ja nooruslik vein pakub maitseelamusi, mis viivad mõtted suvekuuma puuviljaaeda, tuues meeltesse küpse meloni ja mango ning mesised pirnid. Samas on temas kirgast happesust, mis on andnud tulemuseks suurepärases tasakaalus kuiva veini, mida võib nautida heas seltskonnas ajaviiteks või ka kergete roogade juurde. Ta on šarmantne ja kaasahaarav, just nagu tema valmistamiseks kasutatud viinamarjad Antão Vaz, Arinto ja Alvarinho.

Sobib pastaroogade, mereandide, kala ja valge liha juurde. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi.

Tunnustused

Jancis Robinsons – 16 punkti

Mundus Vini Spring Tasting 2019 – Hõbemedal

International Wine Challenge 2018 – Pronksmedal

Concours Mondial de Bruxelles 2018 – Hõbemedal

Mundus Vini 2017 – Kuldmedal

Decanter World Wine Awards 2017 – Pronksmedal

Concours Mondial de Bruxelles 2016 – Hõbemedal

Decanter World Wine Awards 2016 – Pronksmedal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Antão Vaz, Arinto, Alvarinho

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.