Cantanhede Selecção Branco 2021

8,65 
11,53  /l

Väga õrn kuiv valge vein Atlandi ookeani äärsest Bairradast, pungil tsitruseõisi, valgedi luuviljalisi puuvilju, delikaatse maitsebuketi ja kauni järelmaitsega

Laos

Adega de Cantanhede
Tootekood: 5601271085403 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Meilt küsitakse ikka vahel valget veini, mis oleks “nagu vesi”, nagu itaallaset Pinot Grigio, mida võiks juua suvel januga või ka toitude kõrvale maitsevee või morsi asemel. See valge vein ongi üks niisugustest, mille sarnaseid on suvekuumas Portugalis tegelikult üsna raske leida. Ta on tõesti õrna ja delikaatne – vähemalt on see temast esimene mulje. Kes edasi otsib, leiab temas ka sügavama sisu – Bicali, Maria Gomes’i ja Arinto troopilised-tistruselised buketid – aga need on looritatud mahedasse udusse, just niisugusesse, mis Bairrada rannikul, kus need marjad küpsenud, ookeanilt pea igal hommikul mandrile vohab.

Ilus ja kerge, peaaegu vee karva läbipaistev valge vein. See õrn ja portugallaste sõnastuses  “igapäevane” vein on lihtne ja hea hinnaga. Tema valmistamiseks on sobitatud kokku kolm siin igapäevast valgete viinamarjade sorti – Maria Gomes, Bical ja Arinto.

See valge vein sobib seltskonnaveiniks, suvekuumuse jahutajaks, toitudest imeliselt õrnade kala- ja linnuliharoogade, mereandide, salatite ja suupistete juurde. Serveerida temperatuuril 8 – 9 kraadi.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Maria Gomes, Bical, Arinto

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Adega de Cantanhede

Adega de Cantanhede