Andreza Reserva Branco 2019 NB! UUS AASTAKÄIK

12,65 
16,87  /l

Väga põnev ja eriline valge vein Douro kahest kõige keerulisemast valgest viinamarjast Viosinhost ja Verdelhost, täidlane ja vürtsikas, valmistatud iidse veiniteoga, kus vein laagerdab pärast kääritamist mõne aja pärmisettel

Laos

Lua Cheia em Vinhas Velhas
Tootekood: 5604742001742 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See valge vein on tõesti väga eriline mitmes mõttes ja tema joomiseks võiks võtta hetkekese rohkem aega ja tähelepanu. Kuigi vahel arvatakse, et valge vein peab olema noor, siis see on üks neist Portugali valgetest, mis tahab saada vähemalt kaks aastat, et üldse valmis saada. Seega 2019. aasta saagist on 2021. aasta lõpus see vein valmis saanud ja teda võib proovima hakata.

Viosinho ja Verdelho, millest see vein tehtud, on Douros tuntud kui väga keerulised ja keeruliste maitsetega viinamarjad. Esimene neist on ju ühtlasi valge portveini mari, teine on klassikaline Madeira viinamari. Sageli kasutatakse neid mõlemaid ka valgete lauaveinide blendides koos teiste viinamarjasortidega, aga selles veinis on nad äkitselt kahekesi koos ilma ühegi mahendava marjata. Teisiti öelduna – vaid väga julge veinimeister võib ette võtta midagi sellist. Rohkelt tunnustatud Francisco Baptista seda kindlasti ka on.

See valge vein on tõesti tugev ja maitserikas, lausa keeruline. Temas on troopilisi vilju, aga veel enam vürtse ja dourolikku mineraalsust. Marjad on korjatud Ülem-Douro üsnagi kõrgetelt viinamägedelt,  kus viinapuud kasvavad kiltkivisel ja otsapidi juba ka graniidisel pinnasel ning on harjunud taluma suuri temperatuuride kõikumisi. See kõik väljendub ka veini maitsenüanssides.

Selles kuivas veinis jagub maguskirkaid maitseid ja ka heas tasakaalus happesust, mis sobitab teda hästi toitude juurde. Samas on ta kindlasti väärt süvenemist ka iseseisvalt. Ta on tõesti suure iseloomuga, täidlane ja tugev ning põneva ja pika järelmaitsega vein. Kui valged veinid enamasti ei nõua eriti aega õhuga kohtumiseks enne maitsma asumist, siis see vein muutub teie klaasis esimese pooltunni jooksul üsna põnevalt. Kasutage seda aega tema uurimiseks!

Vivino.com kriitikud ja veinisõbrad on andnud meil hetkel müügil olevale Andreza Reserva Branco 2017. aastakäigule hindeks eriliselt kõrge 4,1 punkti.

See valge kuiv vein sobib maitsekamate ja rasvasemate mereandide ja kalaroogadega, aga sama hästi ka linnu- ja sealihaga, vürtikamate riisiroogade, idamaise köögiga, pehmepoolsete juustudega. Serveerida tavalisel valge veini temperatuuril 10 – 12 kraadi.

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti

Robert Parker – 89 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Viosinho, Verdelho

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Lua Cheia em Vinhas Velhas

Lua Cheia em Vinhas Velhas

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Andreza Reserva Branco 2019 NB! UUS AASTAKÄIK”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga