Andreza Reserva Branco 2021

13,29 
17,72  /l

Väga põnev ja eriline valge vein Douro kahest kõige keerulisemast valgest viinamarjast Viosinhost ja Verdelhost, täidlane ja vürtsikas, valmistatud iidse veiniteoga, kus vein laagerdab pärast kääritamist mõne aja pärmisettel

Laos

Tootekood: 5604742001742 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See valge vein on tõesti väga eriline mitmes mõttes ja tema joomiseks võiks võtta hetkekese rohkem aega ja tähelepanu. Kuigi vahel arvatakse, et valge vein peab olema noor, siis see on üks neist Portugali valgetest, mis tahab saada vähemalt poolteist või isegi kaks aastat, et üldse valmis saada.

Viosinho ja Verdelho, millest see vein tehtud, on Douros tuntud kui keerulised ja keeruliste maitsetega viinamarjad. Esimene neist on ju ühtlasi valge portveini mari, teine on klassikaline Madeira viinamari. Sageli kasutatakse neid mõlemaid ka valgete lauaveinide blendides koos teiste viinamarjasortidega, aga selles veinis on nad äkitselt just kahekesi koos ilma ühegi mahendava marjata. Teisiti öelduna – vaid julge veinimeister võib ette võtta midagi sellist. Rohkelt tunnustatud Francisco Baptista seda kindlasti ka on.

See valge vein on tõesti tugev ja maitserikas, sügavamates kihtides lausa keeruline. Temas on troopilisi vilju, aga veel enam peeneid vürtse, eksootilisi nüansse ja dourolikku mineraalsust. Marjad on korjatud Ülem-Douro üsnagi kõrgetelt viinamägedelt,  kus viinapuud kasvavad kiltkivisel ja otsapidi juba graniidisel pinnasel ning on harjunud taluma suuri temperatuuride kõikumisi, seda nii ööpäevaselt (isegi suvel) kui ka aastaaegade vahel. See kõik väljendub otsiva piguga maitsjale ka veini maitsenüanssides.

Selles kuivas veinis jagub maguskirkaid maitseid ja ka heas tasakaalus happesust, mis sobitab teda hästi toitude juurde. Samas on ta kindlasti väärt süvenemist ka iseseisvalt. Ta on tõesti suure iseloomuga, täidlane ja tugev ning põneva ja pika järelmaitsega vein. Kui valged veinid enamasti ei nõua eriti aega õhuga kohtumiseks enne maitsma asumist, siis see vein muutub teie klaasis esimese pooltunni jooksul üsna põnevalt. Kasutage seda aega tema uurimiseks!

Vivino.com kriitikud ja veinisõbrad on andnud meil hetkel müügil olevale Andreza Reserva Branco 2017. aastakäigule hindeks eriliselt kõrge 4,1 punkti.

See valge kuiv vein sobib maitsekamate ja rasvasemate mereandide ja kalaroogadega, aga sama hästi ka linnu- ja sealihaga, vürtikamate riisiroogade, idamaise köögiga, pehmepoolsete juustudega. Serveerida tavalisel valge veini temperatuuril 10 – 12 kraadi.

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti

Robert Parker – 89 punkti

Decanter World Wine Awards 2023 – Hõbemedal (2021)

International Wine Challenge 2023 – Festivalisoovitus (2021)

Vinho Grandes Escolhas 2023 – Best Buy (2021)

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti (2021, 2020)

Robert Parker – 89 punkti (2019)

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Viosinho, Verdelho

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Lua Cheia em Vinhas Velhas