Andreza Reserva Tinto 2020 NB! AASTA VEIN 2023

13,29 
17,72  /l

Kaunilt tumepunane, intensiivne, tugevate sirgete tanniinidega punane kuiv vein maalilise Douro jõe kallastelt, küpsenud kümme kuud kasutatud väikestes tammevaatides. Tõeline Douro klassika selle parimas tähenduses

Laos

Tootekood: 5604742000943 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See punane vein on tõesti Douro klassika oma tuntud headuses. Ta on valmistatud kolmest Dourole omasest viinamarjasordist – Touriga Nacional, Touriga Franca ja Tinta Roriz – samadest, mis on ka kõige tüüpilisemad siinsete kuulsate portveinide viinamarjad. Täpsemalt pärineb see vein Ülem-Dourost, Andreza jõekääru maalilistelt viinamägedelt. Kuna siin on kõrgus merepinnast juba natuke suurem, saavad viinapuud siin talveperioodil tunda ka jahedust, suvel aga kõrget kuumust. See kõik väljendub ka selle punase veini maitsetes. Ta ei ole kuumavereline ja ülevoolav, nagu Lõuna-Portugali “mustad” veinid, vaid pigem soliidne ja sirgjooneline, siiski tugevalt iseloomukas.

See vein on küpselt marjane, tammiselt vanilline ja pisut vürtsikas. Kaks kolmandikku temast on laagerdanud kümme pikka kuud teise ja isegi kolmanda aasta väikestes Prantsuse ja Ameerika tammevaatides. Ta on tõesti kuiv ja meeldivalt happene, kuid mitte hapu. Tal on pikk ja intensiivne järelmaitse. ja tugev potentsiaal jätkata veel mitu aastat järelküpsemist pudelis.

See elegantne punane vein sobib liharoogadega, juustudega, aga ka pastaga, tugevama maitsega kalapraega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Aasta vein 2023 – Pronksmedal (Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus)

Decanter World Wine Awards 2023 – Pronksmedal

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 10 protsendi hulka.

Berliner Wine Trophy 2022 – Kuldmedal

Decanter World Wine Awards 2022 – Pronksmedal

Concours Mondial de Bruxelles 2021 – Hõbemedal

International Wine Challenge 2021 – Pronksmedal

International Wine Challenge 2017, 2020 – Hõbemedal

Jancis Robinson – 16,5 punkti

Wine Enthusiast Magazine – 88 punkti

Robert Parker – 87 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Lua Cheia em Vinhas Velhas