Peter and the Wolf Tinto 2020

9,65 
12,87  /l

Kuulsa muusikalise lastemuinasjutu “Petja ja hunt” ainetel valminud lõunamaine, rikkalikult marjane punane vein, millest osa on laagerdanud kuus kuud kasutatud tammevaatides

Laos

Tootekood: 5602424005231 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Imetlusväärselt heas tasakaalus sametine ja meeldiv punane vein, mis on pehmelt tammine, rikkalikult marjane ja õrnalt vürtsikas. Ta on valmistatud neljast Lõuna-Portugali tumedast viinamarjasordist, mille hulgas on esindatud siinne kuulsaim mari Castelão, lisaks muidugi Touriga Nacional, Alicante Bouschet ja pehme maheduse andmiseks pisut Syrah’d. Umbes pool veinist on laagerdanud kuus kuud varem kasutatud tammevaatides. Tulemuseks on intensiivne, täidlane ja pika ning põneva järelmaitsega punane vein, mida mitmed MilVinhose kliendid on sarnasiuse järgi hakanud nimetama Portugali “Primitivoks”.

Veinil on ka tore saamislugu. Lõuna-Portugalis Tejos asuva enam kui kahesaja aastase ajalooga veinimõisa Quinta do Casal Branco veinimeister Manuel Lobo (lobo on portugali keeles hunt) juhtus kuulama Vene helilooja Sergei Prokofjevi kuulsat muusikalist lastemuinasjuttu “Petja ja hunt” (Петя и волк). Prokofjev kirjutas selle teose aastal 1936 sooviga innustada lapsi märkama erinevate muusikainstrumentide kõla. Igat tegelast – vanaisa, laululindu, parti, kassi ja jahimehi – esindab selles muinasjutus erinev pill: viiul, metsasarv, flööt, klarnet ja trummid. Ka selles punases veinis mängivad erinevad Portugali iidsed marjad – 60-aastaselt viinamäelt korjatud Castelão, üdini tumemust Alicante Bouschet, kannikeste järele lõhnav Touriga Nacional ja jõuline Syrah.

See tumepunane ja maitsekas vein sobib tõsise grilli või ahjuprae kõrvale, aga miks mitte ka aiapeol või külalistetoas  seltskonnaveiniks, mida limpsida koos toredate kaaslastega – seda nii muusikasõpradele kui mistahes muude erialade inimestele. MilVinhose e-poes on olemas ka valge Petja ja hunt.

Seda punast veini tuleks serveerida tavalisel punase veini temperatuuril 16 – 18 kraadi juures

Tunnustused

Concours Mondial de Bruxelles 2023 – Kuldmedal (2020)

Concours Mondial de Bruxelles 2021 – Hõbemedal (2019)

Vivino.com kasutajad on andnud selle veini järjestikustele aastakäikudele hindeks kõrge 4,0 punkti. Ta on arvatud maailma parimate veinide ülemise 5 protsendi hulka.

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Castelão, Syrah, Touriga Nacional, Alicante Bouschet

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Quinta do Casal Branco