Vale da Mata Tinto 2016

12,95 
17,27  /l

Kirgaspunane, väga intensiivne kuiv punane vein Kesk-Portugali Atlandi ookeani äärsetelt viinamägedelt. Osa veinist on laagerdanud kaheksa kuud Prantsuse tammevaatides

Välja Müüdud

Laost otsas

Tootekood: 5600314049099 Kategooria:
 

Kirjeldus

Kuigi veini tootja Herdade do Rocim asub Lõuna-Portugali sisemaal, Alentejo veinipiirkonnas, on selle veini valmistamiseks kasutatud viinamarjad kasvanud Atlandi ookeani udusel ja tuulisel rannikul. Herdade do Rocimi omanik, andekas veinimeister Catarina Vieira, otsustas kümmekond aastat tagasi uuesti üles töötada ja saaki kandma panna ookeaniäärsed viinamäed, mis kunagi kuulusid ta isapoolsele vanaisale, keda tunti ta eriliste veinide pärast. Ka Catarinal õnnestus soolastes ookeanituultes küpsenud marjadest teha silmapaistev vein, millele maailmakuulsad kriitukud annavad järjekindlalt kõrgeid hindeid. „See vein on mu tänupalve vanaisa Manuelile,“ ütleb Catarina ise.

Portugalis on veinitootmine väga reglementeeritud ja seepärast oli Quinta do Rocimil vaja läbida keeruline protseduur eriloa hankimiseks, et tuua viinamarjad Vale da Mata istandusest Alentejos asuvasse veintehasesse. Ka marjade vedu peab toimuma täpsete reeglite järgi, et kvaliteet ei kannataks. Sellest lähtuvalt kannabki see vein pudelil Lissaboni regioooni markeeringut, sest viimarjad on pärit Lissaboni veinipiirkonnast, kuigi veini tootmine toimub Alentejos.

Vale da Mata Tinto on kirgas ja peenetundeline, kuid väga tõsine punane vein. Temas on kõik heas tasakaalus: rikkalik marjasus, erksad happed, sirged tanniinid, hästi integreeritud väga õrn puit. See punane vein sobib hästi neile, kes otsivad tõsist, kuid väga elegantset punast veini. See on suurepärane vein eeskätt toitude juurde. Ta on väga pika säilitamispotentsiaaliga ja muutub veinikeldris seistes veel üha paremaks.

Sobib veise-, lamba-, linnuliharoogade, juustudega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused:

Wine Enthusiast Magazine – 92 punkti

Jancis Robinson – 16,5 punkti

Robert Parker – 89 punkti

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 10 protsendi hulka.

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional, Tinta Roriz, Syrah

Piirkond

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Veinimeister

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.