NB! E-pood on kuni 28.02.2024 suletud seoses talvepuhkusega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Regateiro JR Branco Bruto 2019 NB! UUS VAHUVEIN

12,49 
16,65  /l

Tumepunasest Bagast ja valgest Arintost valmistatud kerge vahuvein, mis tuleb Bairrada regiooni südamest, väikesest perefarmist, kus selle joogiga on aastakümneid tervitatud kõiki külalisi

Tootekood: 5600457602175 Kategooria:
 

Kirjeldus

See meeldivalt kerge ja südamlik vahuvein on valmistatud klassikalise šampanjameetodiga, kus mullid on pudelitesse tekkinud teise kääritamise järel – vahuvein on veetnud sur lies peaaegu kaks aastat. Tuleb ta tõeliselt väiksest talumajapidamisest, mille kogutoodang (valged ja punased veinid ja mõned vahuveinid) on vaid paarkümmend tuhat pudelit aastas. Ent nagu Bairradas kombeks, siis igas talus, kus üldse veini tehakse, valmistatakse ka vahuveini – kas või nii palju, et seda pakkuda oma külalistele ja muidugi oma perele, kui laual on siinse gulinaaria tähtsaim roog ehk grillilt tulnud põrsapraad.

Talu praegune peremees Casimiro Gomes, kes on asunud hiljuti siinset veinitegemist jõudsalt laiendama, on pühendanud selle vahuveini oma vanaisale Manuel Gomes Regateirole. JR seisab veini nimes aga seetõttu, et ka temast vanem on kandis sama nime, seetõttu teadsid kõik vanataati omal ajal kui “juuniori”. Vahuvein ise on aga tehtud suure hoole ja austusega. “Püüdsin sellesse panna meie Bairrada rahva kombed ja sooja südame,” on öelnud pojapoeg ja tänane talumajapidamise juht Casimiro.

Pool sellest vahuveinist on tehtud punase Baga viinamarjade mahlast ja teine pool valgest Arintost. Mõlemad veinid on kääritatud eraldi ja seejärel kokku blenditud. Edasi on vein läinud koos otse pudeleitesse lisatud pärmiga teisele käärimisele ligi kaheks aastaks. Selle aja vältel on pudelid seisnud talu väikses veinikeldris, kus lõpuks on neid puidust räkkidel järg-järgult käsitsi keeratud. Kui kogu sete on kaeladesse kogunenud, on kutsutud kohale liikuv kerkimisliin ja pudelid on saanud endale õiged vahuveinikorgid. Ent seejärel on nad jäänud veel pooleks aastaks keldrisse “rahunema”.

Tulemuseks on kerge roheka varjundiga helekuldne jook, milles on valgete luuviljade ja rohelise õuna maitseid, varjundina küpsete tsitruste toone, taustal õrna rösti ja peene vahu kreemisust. Lihtne, kuid võluv, võiks ta kohta öelda.

Sobib tervitusjoogiks, seltskonnaveiniks, nautimisveiniks, aga gastronoomilise poole pealt suurepäraselt ka suupistete, salatite, kala,  linnu- ja sealiharoogade juurde, aga tänu Bagale väga hästi ka tugevamate lihahautiste ja grilli kõrvale. Serveerida jahedalt, temperatuuril 6 – 8 kraadi

Tunnustused

Revista de Vinhos – 16 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Baga, Arinto

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Lusovini

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Regateiro JR Branco Bruto 2019 NB! UUS VAHUVEIN”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga