São Domingos Elpídio Superior Bruto 2017 vahuvein NB! UUS VINTAGE

24,65 
32,87  /l

Elegantne ja väljapeetud, rikkaliku peene vahu ja intensiivse maitsebuketiga vahuvein Bairrada veinipiirkonna kuulsast São Domingose veinikeldrist, laagerdanud 36 kuud pärmisettel

Laos

Tootekood: 5601664170235 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

See uhke vahuvein on juba midagi enamat, kui argipäevane jook, seda ka vahuveine igapäevaselt armastavate portugallaste endi jaoks. Ta on valmistatud kahest valgest viinamarjast – Portugali iidsest Arintost ja Prantsuse klassikalisest šampanjamarjast Chardonnay’st. Esimeselt on ta saanud erksa happesuse ja rohkelt troopilisi maitseid, teiselt lõputu elegantsuse ja viimistletuse.

Ta on maitsekas ja üsna intensiivne, samas pehme, kreemise ja pika vahuga, pika ja sügava järelmaitsega. Temas on värskeid virsikuid, rohelisi õunu, küpseid pirne ja suud voolama panevaid sidruneid, samas ka röstisust, mis pärineb väga pikast, tervelt viis aastat kestnud küpsemisest pärmisettel veinikeldri jaheduses. Ta on väga värske ja ergas, samas küps ja suursugune.

See on vintage-vahuvein, mis on valmistatud vaid 2017. aasta viinamarjadest. Selle taseme veini päris igal aastal ei valmistatagi, vaid üksnes üksnes neil, mil São Domingose viinamägedelt saadakse vajalike marjade parim saak. Vivino.com kasutajad on sellele vahuveinile andnud hindeks ülikõrge 4,2 punkti.

See vahuvein sobib kokku pidulike ja väga pidulike sündmustega. Ta on kui loodud tervitusjoogiks, aga sobib hästi ka tähtsate jutuajamiste juurde, maitsekamate roogade kõrvale. Serveerida jahutatult 6 – 8 kraadi juures.

NB! São Domingos Elpídio sarja vahuveinid on pakendatud kolme pudeli kaupa kaunisse disainkarpi – kolme pudeli ostmisel tuleb see kaasa.

Tunnustused

Aasta vein 2023 – Hõbemedal (2013)

Concurso Espumantes Bairrada 2019 – Suur kuldmedal (peavõit)

Portugal Wine Trophy 2019 – Kuldmedal

Asia Wine Trophy 2019 – Kuldmedal

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 10 protsendi hulka

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto (50%), Chardonnay (50%)

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Caves São Domingos