Tyto Alba Edição Limitada Moscatel Galego 2019 NB! UUS KUIV MUSKAATVEIN

17,29 
23,05  /l

Täiesti kuiv valge vein Galega muskaatviinamarjadest, temperamentne ja täidlane, aromaatne ja stiilne, lausa šikk, laagerdanud enne pudelitesse villimist kuus kuud veinisettel. NB! Valmistatud vaid 3246 pudelit

Laos

Companhia das Lezírias
Tootekood: 5602394009499 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Puhtast muskaatviinamarjast kuiva veini ei olegi nii lihtne leida – seostub ju Moscatel eeskätt magusa kangestatud veiniga ja paljudes maades valmistatakse sellest kõrge suhkrusisaldusega marjasordist (muskaatviinamarjade perekonnas on mitukümmend alasorti) ka lauaveine ikka poolmagusa või suisa magusana. Aasta tagasi tõime Eestisse kuiva Graudo Moscateli Bacalhôa veinimajast, aga seda peent jooki sealne veinimeister Filipa Tomaz da Costa eelmise aasta marjadest üldse ei teinudki (Portugali veinimeistrid teevad sel tasemel ühemarjaveine vaid nö ideaalsetel aastatel) – ja nüüd siis leidsime pika otsimise peale sama põneva (kuigi üksjagu teistsuguse) veini kuninglikult Leziriase looduskaitsealalt.

Moscatel on aromaatne ja emotsioonidest pulbitsev mari ning seda on ka see vein. Marjad tema jaoks on kasvanud Tejo jõe päikeselisel lõunakaldal, põhiliselt liivasel pinnal. Neist valmistatud vein lausa kiirgab suvepäikest ja siinseid troopilisi maitseid, mille seas kerkivad esile roosad greibid, kollased mesiküpsed ploomid, mahlane sidrun ja üsna ootamatult magushapukad litšid. Samas on kogu marjade magusus kuivas veinis välja kääritatud ja see mesine aromaatsus on justkui aura teie veiniklaasi kohal. maitsetes tunnete hoopis muud – üsna erksat happesust, suvelilli ja võrgutavat vürtsikust.

See vein on täidlane ja tegelikult üsna keeruline, väga stiilne, peen ja samas võimas. Veinimeister on lasknud tal käärimise lõppedes veel üle poole aasta vaatides pärmisettel laagerdada, mis on niigi maitsekate marjade maitsenüansse veel võimendanud. Jah, kellegi jaoks on seda kõike võib-olla isegi natuke liiga palju, aga naudinguhimulistele on kõike täpselt parajalt.  Ja muide – see vein armastab aega!

Ning veel – seda veini on valmistatud vaid 3246 pudelit. Mõned neist on nüüd siin ja ootavad maitsmist!

See valge vein sobib nautimiseks iseseisvalt, näiteks aperitiivina, aga toitudest sobib ta suurepäraselt kalaroogade, salatite ja sushi juurde. Serveerida jahedalt umbes 8 kraadi juures.

NB! Seda veini saab osta soovi korral ka puidust kinkepakendis (hetkel otsas). Companhia das Lezírias’e kaitsealal valmistatud linnumaja saad osta siit.

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti (2019)

Vinho Grandes Escolhas – 16,5 punkti (2017)

Vivino veinikriitikute hinne sellele põnevale veinile on kõrge 4,0 punkti

Loe ka blogi “Tyto albad kuninglikult looduskaitsealalt” siit.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Moscatel Galego

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Companhia das Lezírias

Companhia das Lezírias