Bacalhôa Moscatel Graúdo 2019

14,29 
19,05  /l

See vaevu õrnkollane ja täiesti kuiv vein on kui klaasitäis äsja puhkenud apelsiniõisi, mesiküpseid tsitruseid ja päikesepaistes mõnulevaid suvelilli, ta on maitsetelt rikkalik, kuid viimistletud ja elegantne

Välja Müüdud

Laost otsas

Bacalhoa Logo
Tootekood: 5601237171003 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Moscatel Graúdo ehk Aleksandria muskaatviinamari (millel on mitukümmend alasorti) kõlab paljudele nagu midagi magusat. Kuid see valge vein on täiesti kuiv, peaaegu 0-suhkruga. Kui naudite ta aroomi ja maitseid, siis on ta siiski üksjagu rikkalik – temas on kirglikult lõhnavaid suvelilli, äsja puhkenud apelsiniõisi, aga ka lõunamaise päikese meelevallas viimseni küpsenud, mahlast tilkuvaid tsitruseid ja troopilisi puuvilju. Järelmaitse on siiski võrgutavalt kuiv ja mineraalne.

See on veel üks neid kuulsaid Quinta da Bacalhôa sordiveine, kus võimas veinimeister Filipe Tomaz da Costa katsetab viinamarjade piire. Muskaatviinamarjast tehakse Portugalis eeskätt magusat kangestatud Setubali poolsaare moscateli, aga siin-seal ka kuivi veine. Bacalhôa maadel asuv punase liivada “karumülgas” ehk Cova da Ursa on omapärane koht viinamarjade kasvatamiseks. Siinne muld on lubjakivine-liivane ja samas sisaldab mitmed mineraale, mis teevad marjad omapäraseks. Valmistatud on ta kiire kääritamisega klaarist mahlast. Kuid pärast valmimist on lastud tal metallvaadis tükk aega rahuneda. Seda veini valmistatakse igal aastal üsna vähe, aga seda enam on ta väärt maitsmist.

See valge vein sobib grillitud kala ja linnulihaga, mereandidega, salatite ja suupistetega, samuti lihtsalt niisama nautimiseks. Ta maitsebukett avaneb kõige paremini pisut jahedamal temperatuuril 8 – 9 kraadi juures.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Moscatel Graúdo

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Bacalhôa Vinhos de Portugal

Bacalhoa Logo