Maria Bonita Loureiro 2022

9,95 
13,27  /l

Kirgas ja värskusest pulbitsev Vinho Verde veinipiirkonna kuiv “roheline” vein, valmistatud siinsest erksa happesusega Loureiro viinamarjast – Vinho Verde klassika parimas mõttes

 

Välja Müüdud

Laost otsas

Tootekood: 5604742001636 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Loureiro on see mari, mis ei puudu ühestki suvisest ja kergest Vinho Verde veinist, isegi kui lisatud on muid viinamarju. Selles kuivas veinis avab aga Loureiro oma täieliku võlu ilma konkurentideta. Loureiro on kirgas ja klaar, õrn ja eriti erksa happesusega. See on just selline vein, mida tahaks nautida soojal suvepäeval, kui keha vajab jahutust ja hing midagi klaari ja ilusat. Samas sobivate kergete toitude kõrvale, näiteks valgest kalast roogade juurde, võib seda veini nautida ka jahedamal aastaajal. Või sisi, miks mitte ka saunalavalt tulles.

Ta on hästi õrna värviga, intensiivse küpse sidruni- ja valgete viljade aroomiga. Maitstes tuleb ilmsiks suurepärane struktuur ja viimistletus. Veinimeister Francisco Baptista kõrgtase.

See suvine valge vein sobib kergete kalaroogade, mereandide, linnuliha ja salatite ning suupistete juurde. Serveerida temperatuuril 8 – 10 kraadi.

NB! Kui olete selle veini ära maitsnud ja heaks kiitnud, siis järgmiseks võiks proovida samast viinamarjast valmistatud, kuid juba hulga keerulisemat Maria Bonita Loureiro Barrica 2017

Ja muidugi samast sarjast tuleks proovida “AAsta Vein 2023” kuldmedaliga hinnatud Maria Bonita Nostalgia Alvarinho‘t.

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 87 punkti (2021)

Wine Enthusiast Magazine – 88 punkti (2020)

Robert Parker – 88 punkti (2019, 2018)

Jancis Robinson – 16 punkti (2018)

Miks on maailmas Portugali rohelised Vinho Verde veinid kuulsad? Loe blogist.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Loureiro

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

11%

Maht

75cl

Tootja

Lua Cheia em Vinhas Velhas