Henriques & Henriques Finest Medium Dry Madeira 5 Years Old NB! EESTI AASTA VEIN 2024

18,95 
25,27  /l

Hõrk ja delikaatne, ilusa intensiivse maitsetebuketiga poolkuiv Madeira vein, õhuliselt kuldjaspruun, valmistatud Madeira saare järksudel nõlvadel kasvanud punasest Tinta Negra viinamarjast, küpsenud viis aastat tammevaatides

Laos

Tootekood: 5601196017305 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

See poolkuiv Madeira vein on harmooniline ja elegantne jook. Kangestatud veini kohta, milles alkoholi 19 protsenti, on ta õhuline ja õrn, väga delikaatne ja ilusa buketiga. milles on samavõrd värskust kui küpsust. Tal on meelas ja huvitav puuviljane lõhn, smamas kumab sellest läbi justkui väike annus soolast suplust ookeanivees. Maitsetelt on ta ilmeksimatult madeira, milles on päikest, küpseid kuivatatud puuvilju, kergelt pruunistatud palmisuhkrut, aga järelmaitses domineerib roheline värskus.

See Medium Dry Madeira on valmistatud punasest Tinta Negra viinamarjast, kuid viis aastat (tegelikult kauemgi) kestnud tammevaadis küpsemise järel on ta kuldpruun, tükk maad heledam, kui magus madeira. Temas on suhkrut 77 g/L, seega poole vähem, kui klassikalistes portveinides või ka magusas madeiras.

Ta sobib oivaliselt aperitiiviks ehk meeleolu loomiseks külaliste kogunemise ajal või lihtsalt väikeste juttude juurde enne söögilaua taha istumist, Serveerida võiks seda hõrku veini pisut jahutatult, nii umbes 12 kraadi juures. Soojal suveõhtul võib klaasi lisada isegi paar kuubikut jääd.

NB! Madeirat võib hoida ka avatud (ja uuesti korgiga suletud) pudelis pikki kuid, mõnede arvamuste kohaselt isegi aastaid. Avamata pudelites säilivad Madeira veinid aastakümneid, kallimad ja pikemalt laagerdanud veinid lausa aastasadu.

Veini tootja – Henriques & Henriques – on ligi 200-aastase ajalooga tootja, kelle valisime Madeiral välja just seetõttu, et nemad kasvatavad ka ise viinamarju ja on läbi ning lõhki n-ö kohalikud ettevõtjad. Kõigest pikemalt peatselt ilmuvas blogiartiklis.

Tunnustused

Aasta vein 2024 – Hõbemedal (Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus)

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Tinta Negra

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

19%

Maht

75cl

Tootja

Henriques & Henriques