Henriques & Henriques Sercial Madeira 10 Years Old (Dry)

38,95 
51,93  /l

Madeira saare valgetest Serciali viinamarjadest valmistatud kuiv kangestatud vein, intensiivne ja rikkaliku buketiga, väga pika nautleva järelmaitsega, laagerdanud enam kui kümme aastat suurtes tammevaatides

Laos

Tootekood: 5601196017206 Kategooria:
 

Kirjeldus

See on suurepärane näide Madeira kuulsast Sercialist. See on mari, millest valmistatakse madeira saare kõige kuivemaid klassikalisi madeirasid. Kuiv kangestatud vein, milles on lõputult maitseid ja mis on korraga värskusest pakatav ja iseteadlikult küps ning suursugune. Värvilt nagu helekollane sädelev merevaik, on see jook esimesel maitsmisel kergelt suitsune ja pähkline, seejärel ilmuvad keelele vanillised ja aprikoosised maitsed ning lõpuks hea hulk küpseid tsitruseid ja mahlaseid rohelisi õunu. Nüansina tabate mingil hetkel ka seda Madeira saare marjade põnevat soolakat alatooni – marjad kasvavad sellel imetillukesel saarel ju kiviviska kaugusel ookeanist. Konkreetselt selle veini marjad tulevad saare lõunakaldalt, pealinnast Funchalist pisut läänepoolt, kõrgelt kaljunõlvalt 600 – 700 meetri kõrguselt ookeanipinnast.

Ta on keskmiselt täidlane, samas kirkalt värske ja üsna keeruline, pakkudes rohkelt naudinguid, kui olete valmis koos temaga aega veetma ja temasse süvenema. Ja ärge kiirustage uue lonksu võtmisega – nautige ta pikka ja põnevat järelmaitset!

See kuiv madeira sobib oivaliselt aperitiiviks, eriti hästi koos rõstitud pähklitega, Serveerida võiks teda pisut jahutatult, nii umbes 10 – 12 kraadi juures, külmal aastaajal paar kraadi soojemalt. Teda sobib kasutada ka dessertveinina õhtusöögi viimase käigu juures, aga siis soojemalt, umbes 16 kraadi juures. NB! Kuigi kuiv, on selles veinis suhkrut ca 55 g/L kohta. Kangestatud veinide puhul nimelt ei tähenda kuiv suhkru täielikku puudumist, vaid suhkrusisaldus on 2 – 3 korda väiksem, kui täismagusates jookides.

Madeirat võib hoida ka avatud (ja uuesti korgiga suletud) pudelis pikki kuid, mõnede arvamuste kohaselt isegi aastaid. Avamata pudelites säilivad Madeira veinid aastakümneid, kallimad ja pikemalt laagerdanud veinid lausa aastasadu.

Veini tootja – Henriques & Henriques – on ligi 200-aastase ajalooga tootja, kelle valisime Madeiral välja just seetõttu, et nemad kasvatavad ka ise viinamarju ja on läbi ning lõhki n-ö kohalikud ettevõtjad.

Tunnustused

Decanter World Wine Awards 2022 – Kuldemdal

Wine and Spirits Magazine 2016 – 91 punkti

Jancis Robinson – 16,5 punkti

International Wine Challenge 2013, 2011 – Kuldmedal

International Wine Challenge 2010, 2008 – Hõbemedal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Sercial

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

20%

Maht

75cl

Tootja

Henriques & Henriques