Henriques & Henriques Boal Madeira 15 Years Old (Medium Rich)

54,95 
73,27  /l

Uskumatult meelas ja maitsekas, rikkalik ja täidlane poolmagus kangestatud vein Madeira saare kuulsast Boalist, laagerdanud enam kui viisteist aastat suurtes tammevaatides. Jook, mida kuninganna Elisabeth tavatses pakkuda kohtumistel naaberriikide kuningatega

Laos

 

Kirjeldus

Uskumatuid naudinguid pakkuv jook, tõeline kuningate klass – muide Briti kuningakoja veinikeldris pidi olema varuks umbes 25 000 pudelit Madeira veine, nende hulgas muljetavaldav Boalide valik! Kuldpruunikalt sädelev poolmagus madeira, mis valmistatud Madeira saare lõunakaldal, ookeanist vaid sadakonna meetri kõrgusel asuval mägisel viinamäel küpsenud Boalist. Boal (Bual) on suvelõpus esimesena valmiv valge viinamari, mis küpsenuna on sageli lausa pronikskarva. Temast veinid on ääretult maitsekad, magus-rikkalikult puuviljased ja pähklised, kuid samas on nad Boalile omaselt ohjeldamatult mahkakad.

See 15-aastane Boal on lausa imeline jook, sametiselt pehme ja siidiselt peen, lõputult nüansirikas ja samas suursugune ja pidulik. Temas on rohkelt intensiivseid kuivatatud troopiliste viljade maitseid (kui olete käinud madeiral, siis meenutage korraks Funchali puuviljaturgu!), kuid need viljad oleks kuivamise ajal justkui piserdatud soolakate ookeanilainete pritsmetega. Temas on pähkleid ja õige pisut mõrkjat meekärge, rikkalikult peeneid vürtse, õhkõrna, kuid küpset puitu – ja siis jälle sädelevat värskust ja mahkalust. Kusagilt tagant kumavad läbi äsja ahjust võetud piparkoogid ja kogu see jõulune nostalgia koos lumehangede ja küünlasuitsuga. Tal on imeliselt pikk ja keeruline järelmaitse, mida võib nautima jäädagi.

See imeline jook sobib kas peo sissejuhatuseks, või veelgi paremini magustoidu juurde või ka selle asemele. Toitudest võiks teda pakkuda hõrkude toorjuustude või siis piparkoogikaitseliste magustoitude kõrgale, aga ta sobib suurepäraselt ka lihtsalt tassi kange musta kohviga. Serveerida 16 kraadi juures, väga soojal aastaajal võib ka pisut jahedamalt. Suhkrut on selles madeiras 94 g/L.

Madeirat võib hoida ka avatud (ja uuesti korgiga suletud) pudelis pikki kuid, mõnede arvamuste kohaselt isegi aastaid. Avamata pudelites säilivad Madeira veinid aastakümneid, kallimad ja pikemalt laagerdanud veinid lausa aastasadu.

Veini tootja – Henriques & Henriques – on ligi 200-aastase ajalooga tootja, kelle valisime Madeiral välja just seetõttu, et nemad kasvatavad ka ise viinamarju ja on läbi ning lõhki n-ö kohalikud ettevõtjad.

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 92 punkti

Jamie Goode – 92 punkti

Decanter World Wine Awards 2022 – Kuldmedal

Decanter World Wine Awards 2015 – Kuldmedal

Decanter World Wine Awards 2014, 2013 – Hõbemedal

International Wine Challenge 2013, 2011 – Kuldmedal

International Wine Challenge 2010, 2008 – Hõbemedal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Boal

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

20%

Maht

75cl

Tootja

Henriques & Henriques