Marquês de Marialva Reserva dos Sócios NB! EESTI AASTA VEIN 2022

14,29 
19,05  /l

Bairrada viinamägedel kasvanud iidsest Bagast valmistatud tumepunane dessertvein, mõnusalt maitsekas, intensiivne ja väga elegantne, laagerdanud kaks-kolm aastat kasutatud väiksemates tammevaatides

Laos

Adega de Cantanhede
Tootekood: 5601271070201 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See väga põnev kangestatud vein on valmistatud samal moel, kui tehakse portveine, ainult teisest viinamarjast – Bagast. Tegelikult on Bagale lisatud väikses koguses veel paari iidset Portugali marja, näpuotsaga Jean’i ja pisut lillakas-lillelist Touriga Nacionali, kumbagi kümnendiku jagu, et tulemus oleks nüansirikkam. Kuna portveinid sünnivad vaid Douro jõe kallastel ja sealsetest viinamarjadest (Touriga National ja Jean on küll sageli portveini koostises olemas), aga see suurepärane vein on sündinud Douro jõest sadakond kilomeetrit lõunapool Bairrada ookeanituulistel rannikualadel, siis on veinimaja pidanud mõtlema talle muu nime. Reserva dos Sócios, tõlkes sõprade vein või sotsiaalne, sõbralikuks tegev vein – see on ju väga tore leid!

Vein ise on aga tõeline meistriteos. Värvilt tumepunane, õhtuses valguses isegi oranžika sädelusega, küpselt marjane ja mõnusalt maitserikas, Temas on marju ja kuivatatud puuvilju, põnevaid vaadiseid toone, pisut vürtsikust ja eksootikat. Samas on ta karge ja elegantne, üldse mitte liiga magus, mitte ka liiga kange (alkoholi 17%). See on tõesti sõbralik jook, hea vaheldus portveinile, midagi hoopis ainulaadsemat, samas soliidne ja sobib ka väga pidulike sündmuste juurde.

See dessertvein sobib eeskätt omaette nautimiseks, õhtusöögi järel magustoidu juurde või selle asemel, puuviljavaagna kõrvale, niisama toredate juttude juurde väikese klaasikese vormis. Serveerida toatemperatuuril või pisut jahedamalt, 16 – 18 kraadi juures, suvesoojas isegi pigem 14 kraadi piiril.

Ja mõelge, kui kena kingitus see on, millega oma tuttavaid tõesliselt üllatada. Vaevalt, et keegi neist seda veini iialgi näinud või matsnud on! Isegi Portugalis pole teda kusagil näha, sest osta saab teda vaid tootja Adega de Cantanhede oma veinipoest.

Tunnustused

Aasta vein 2022 – Hõbemedal (Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus)

Asia Wine Trophy 2023 – Kuldmedal

Sélections Mondiales des Vins Canada 2022 – Kuldmedal

SAKURA Japan Women’s Wine Awards – Hõbemedal

Mundus Vini 2021 – Kuldmedal

Sélections Mondiales des Vins Canada 2021 – Kuldmedal (Top 50)

Sakura Wine Award 2021 (Jaapan) – Kuldmedal

Berliner Wine Trophy 2020 – Kuldmedal

ProdExpo 2018 – Kuldmedal

Asia Wine Trophy 2018 – Kuldmedal

China Wine and Spirits Award 2018 – Kuldmedal

Berlin Wine Trophy 2017 – Kuldmedal

Vivino.com kasutajad on andnud sellele veinile hindeks ülikõrge 4,1 punkti

 

 

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Baga, Jean, Touriga Nacional

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

17%

Maht

75cl

Tootja

Adega de Cantanhede

Adega de Cantanhede