NB! E-pood on kuni 28.02.2024 suletud seoses talvepuhkusega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Quinta das Maias Barcelo 2021 NB! UUS MÄESTIKUVEIN

21,95 
29,27  /l

Peaaegu tundmatust Barcelo viinamarjast kuiv valge vein, milles on ootamatuid ja kohati ebamaiseid maitseid; teda valmistatakse vaid erilistel aastatel ja ka siis üliväikses koguses

Tootekood: 5603792001436 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Barcelo on valge mari, mis veel sadakond aastat tagasi oli Portugalis tuntud, kuid mis seejärel lakkas peaaegu olemas. Nagu ikka, on sellistel puhkudel põhjuseks viinamarja kapriissus, sest kui ikka üht taime on väga keeruline kasvatada, siis pöördutakse lihtsamate ja taltsamate poole. Teiseks põhjuseks, miks Portugalis sündinud ja vaid seal kasvanud Barcelo “allavett” lasti oli ka see, et temast veinid vajasid alati aega laagerdamiseks – värskelt valminuina polnud neil õiget tegu ega nägu.

Umbes kolmkümmend aastat tagasi otsustati aga Quinta dos Roques’i talus anda sellele marjale uus võimalus. Veinitalu kõige kõrgematele viinamägedele Serra da Estrela rahvuspargi piiril, pea 800 meetri kõrgusele merepinnast, rajati uus Bercelo istandus – 850 selle marjasordi viinapuud. Tosin aastat hiljem valmis esimene puhtast Barcelost vein. Kuid seda väga erilist veini tehakse vaid neil aastail, mil see vigureid täis mari juhtub andma ideaalset saaki. Siiski on kogused tänaseni väga väiksed, parimal juhul 1200 – 1300 pudelit aastas.

Nagu öeldud, vajab Barcelo hoolt ja aega. Säästliku, peaaegu ökoloogilise tootmisega veinitalus toimub kogu protsess minimaalse vahelesegamisega. Marjad eraldatakse kobaraist vaid osaliselt, neil lastakse oma raskuse all nõrguda. Pärast käärimist jäetakse vein mitmeks kuuks koos settega laagerdama ja et veinisettest maksimaalselt maitseid kätte saada batoneeritakse teda paar korda nädalas läbipuhutava lämmastikuga (et liigutamisel ei toimuks liigset oksüdeerimist). Pärast seda stabiliseeritakse vein talvisel ajal jahedas varjualuses seista lastes, mille järel ta läbib vaid kerge filtreerimise. Siis villitakse ta pudelitesse, kuid saadetakse veel terveks aastaks tagasi jahedasse veinikeldrisse laagerdama.

Ja nüüd lõpuks ta on siin! Kuldkollane, särtsakas, iseteadlik ja põnev. Temas on pehmeid eksootilisi vilju, sidrunipuu õisi, kummelit ja pehmet võid, näpuotsaga kaneeli ja nelki, tüümiani ja lõunamaises päikeses kuivanud heina ning järelmaitses peent mineraalsust ja märga kivi.

See väga eriline valge vein sobib kalatoitude ja mereandide ja ka heledast lihast ning köögiviljadest kergemate roogade kõrvale. Oma erilisuse tõttu on ta igal juhul hea valik ka niisama nautimiseks ja Gouveio marjasordi uurimiseks. Serveerida 8 -10 kraadi juures.

Veinikeldris võib teda hoida veel hea mitu aastat, isegi rohkem ( 6 – 7 vähemalt), ta on väga hea järelküpsemise potentsiaaliga. Pudelis laagerdades omandab ta järjest uusi ja keerulisemaid maitsenüansse.

Quinta das Maias on Quinta dos Roques’ile kuuluv väike viinamarjatalu üleval Serra da Estrela mäenõlval, rahvuspargis, ligi 800 meetri kõrgusel merepinnast. See on kõrgeim piir, kus Portugalis viinamarjad veel üldse kasvavad. Siin on nende jaoks väga eriline mikrokliima, isegi kuumal suvel on ööd jahedad, mis viib ööpäevaringse keskmise temperatuuri lõunamaa jaoks üsnagi madalale. Talvel sajab siin lund ja lõõtsuvad jahedad tuuled. Igal suvel aga – juuli lõpus või augustis – tuleb ette nädalaid, kus päevane päike on tõeliselt kuum, võib-olla isegi kaugelt üle 40 kraadi.

Loe Portugali mäestikuveinide kohta pikemalt blogist

Tunnustused

Robert Parker – 88 punkti

Vivino hinne sellele üsna haruldasele (vaid väikses koguses ja mitte igal aastal valmivale) veinile on ülikõrge 4,2 punkti.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Barcelo

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Quinta dos Roques

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Quinta das Maias Barcelo 2021 NB! UUS MÄESTIKUVEIN”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga