Quinta da Folgorosa Cabernet Sauvignon 2015

13,95 
18,60  /l

Marjane ja pehmete tanniinidega võluv Cabernet Lissaboni veinipiirkonna savistelt-lubjakivistelt ookeaniniiskusest küllastunud viinamägedelt, laagerdanud neli kuud Prantsuse tammevaatides ja seejärel aastaid pudelites

Laos

Tootekood: 5600382880211 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Nagu ikka pealinnade lähistel, siis ka Lissaboni veiniregioonis puhub ehk enim moodsaid tuuli ja siin on ka viinamarjade maailmasordid kenasti kanda kinnitanud. Ka 300-aastase ajalooga Quinta da Folgorosa on Cabernet Sauvignoni kasvatanud juba mitu aastakümmet, valmistades temast siiski vaid üheviinamarjaveini ja mitte segades teda belndidesse.

See Cabernet on küllaltki ilus näide Lissaboni veinipiirkonna terroir‘i koosmängust selle maailmakuulsa marjasordiga. Ta on üllatavalt marjane, kergelt piprane, pehme-magusa suitsuse aroomiga, ilusate, aga mitte pealetükkivate tanniinidega, klaasis kaunilt lillaka värviga. Cabernet Sauvignoni väga sõbralik ja seltskondlik vorm.

See kaunis punane vein sobib kergete või ka rammusamate-maitsekamate liharoogade juurde, juustude ja suupistete kõrvale. Tänu oma pehmusele muidugi ka niisama nautimiseks. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

Tunnustused

Mundus Vini 2022 – Kuldmedal

Vivino.com kriitikute hinnang sellele veinile on kõrge 4,0 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Cabernet Sauvignon

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Quinta da Folgorosa