SEXY Sparkling Gold Edition Bruto by António Maçanita

19,95 
26,60  /l

Klassikalise šampanjameetodiga kuumaverelise Alentejo maitsekatest valgetest viinamarjadest valmistatud kuldkollane ja uhke vahuga sparkling kuldses pudelis

Laos

Tootekood: 5600301740459 Kategooria:
 

Kirjeldus

Selle kuldse vahuveini on isepäine ja lennukas noorema põlvkonna veinimeister António Maçanita (pildil) pühendanud talentidele – neile, kelle pead on täis uusi ideid, kes rabavad tööd ning jõuavad kaugele; kes jooksevad kiiremini, laulavad kõrgemalt ja hüppavad osavamalt; neile, kes ei anna kunagi alla ja elavad neile kingitud elu täiel rinnal.

See kuldkollane vahuvein on valmistatud pisut üllatavast viinamarjade segust, milles Arinto ja Alentejo “raudvara” Roupeiro kõrval on esindatud ka rikkalik-troopiline ja täidlaseid veine andev Verdelho. See on esimene (ja võib vabalt olla, et ta ongi ainus) Verdelhost vahuvein, mille Portugalist leidnud oleme. Ta on valmistatud klassikalise šampanjameetodiga, mis tähendab, et teine kääritamine on toimunud pudelites, seda ligi kahe aasta jooksul. Tulemus on tõesti uhke, ta on maitsekas, meelas ja päikeseline, nagu Alentejo kuum suvi, kuid samas ergas ja värskusest pakatav. Jääksuhkrut on temas minimaalselt – ta on brut. Lisada polegi muud, kui et nautige!

António Maçanita on valmistanud SEXY Wines seeria selleks, et oleks vaheldust ja et elu oleks fun. Muidugi on ta nende toodetega sattunud kahe tule vahele – teda jumaldatakse julguse ja uudsuse eest ning kritiseeritakse kergemeelsuse pärast. Aga tõsi on see, et António Maçanita veinides on alati olemas see miski, mis teeb nad eriliseks ja silmapaistvaks. Tema veinide kvaliteet on lugu omaette. 

See kuldne vahuvein sobib ka kõige pidulikumale lauale, aga muidugi ka siis, kui pidu on sinus eneses! Ta klapib kokku kala ja linnuliharoogadega, Vahemere köögiga ja samuti mistahes külma laua ja suupistetega. Muidugi on ta ideaalne ja efektne jook külaliste tervitamiseks või niisama hea sõbra või kallimaga koos elu nautimiseks. Serveerida jahedalt ca 8 kraadi juures.

Tunnustused

Robert Parker – 88 punkti

Revista de Vinhos – 16,5 punkti

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto, Verdelho, Roupeiro

Piirkond

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Veinimeister

Tootja

Fita Preta Vinhos