SEXY Sparkling Rosé Bruto by António Maçanita

18,95 
25,27  /l

Kui on suvi ja kui on pidu, siis lennaku korgid taevasse ja miks mitte krellroosast kuldse sukaga vahuveinipudelist pudelist! See meelas roosa vahuvein on valmistatud klassikalise šampanjameetodiga kuumaverelise Alentejo kõige tumepunasematest viinamarjadest 🍇

Laos

Tootekood: 5600301740312 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Isepäine ja lennukas noorema põlvkonna veinimeister António Maçanita on valmistanud SEXY Wines seeria selleks, et oleks vaheldust ja et elu oleks fun. Muidugi on ta nende toodetega sattunud kahe tule vahele – teda jumaldatakse ja kritiseeritakse. “Tobe silt, aga tõesti kaunis sisu,” on kirjutanud üks vanema põlvkonna norra veinikriitik. Noorema ja vabameelsema veininautlejate põlvkonna seas on aga Sexy sari tormilise meeleheaga vastu võetud. Mis peamine – António Maçanita veinides on alati olemas see miski, mis teeb nad eriliseks ja silmapaistvaks. Tema veinide kvaliteet on lugu omaette. SEXY veinidesari on pidude jaoks! Aga pidu võib alati olla ka sinus eneses!

See roosa vahuvein on valmistatud kahest tumedast viinamarjasordist – lausa tumelillast Touriga Nacionalist ja tumepunasest-sametisest-tanniinisest Castelão’st. Hästi valitud marju on pressitud pressitud vaid kergelt, et saada vahuveinile see kaunis roosa värv. Ta on valmistatud klassikalise šampanjameetodiga – teine kääritamine on toimunud pudelites. Ta on erksalt marjane, tiheda vahuga ja mõnusalt kreemise järelmaitsega. Jääksuhkrut on selles vahuveinis vaid paar grammi liitri kohta, see tähendab, et ta on brut.

Ei jäägi üle muud, kui nautige! Miks mitte roosat vahuveini krellroosast pudelist ja kuldse suka alt!

See roosa sparkling on eeskätt pidude vahuvein, aga sobib oivaliselt ka pidudevälisel ajal kalaroogade, linnuliha, suupistete ja samuti vürtsikama idamaise köögiga, miks mitte ka magustoitude juurde. Serveerida jahedalt 7 – 8 kraadi juures.

Tunnustused

Robert Parker – 88 punkti

Revista de Vinhos – 16,5 punkti

International Wine Challenge – Festivalisoovitus (2013)

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional, Castelão

Piirkond

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Veinimeister

Tootja

Fita Preta Vinhos