SEXY “Explosion d’Amour” Grande Reserva 2019 by António Maçanita

22,95 
30,60  /l

Üllatav ja väga emotsionaalne punane vein, pilvedeni tõusva aroomibuketiga, sädelevate maitsete, nõudlike tanniinide ja rahuldust pakkuva järelmaitsega, veetnud 18 kuud Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5600301740640 Kategooria:
 

Kirjeldus

See on taas üks vein, mis on tehtud selleks, et ta oleks eriline ja hoopis teistsugune. Vaid 1046 erilise “sädemega” pudelit, ülevoolava lõhna- ja aroomibuketiga. Nagu nimigi ütleb – tõeline explosion d’amour!

Isepäine ja lennukas veinimeister António Maçanita (pildil), mullune Portugali aasta veinimeister, on siin kokku pannud kaks viinamarjasorti, mis tulevad erinevatelt viinamägedelt. Elegantselt lilleline tumelilla Touriga Nacional on iidne portugallane. Seevastu võimsas ja tekstuurikas Cabernet Sauvignonis voolab hea hulk prantslase verd. “Nagu enamasti tegelikuselus, oli ka nende kahe kokkusaamine ülimalt ebatõenäoline, aga tulemus jahmatav – tõeline tunnete valang, explosion d’amour,” tavatseb António Maçanita selle veini kohta öelda.

Selles grande reserva klassi veinis on rohkelt lõhnu ja ülevoolavaid maitseid. Ta on rikkalik ja temperamentne, sädelev ja soojust tekitav. See on rõõmsate inimeste vein, milles on sära ja samas ka hea annus ettearvamatust. Palju lilli ja marju, tugevad, ent sametiste nurkadega tanniinid, suurepärane struktuur ja tammevaadist tulnud kergete vürtside ja šokolaadi nüansid. See on punane vein, mida on lihtne juua, aga raske unustada.

Valmistatud on see punane vein väga looduslähedaselt, mõlemad Lõuna-Portugalis, Alentejos asuvad väiksed viinamäed on sertifitseeritud ökoloogilise ja jätkusuutliku tootmise kohtadena. Erinevatelt viinamägedelt toodud marjad on koos kergelt purustatud ja pandud siis väikestesse vaatidesse omaenese raskuse alla nõrguma. Kääritamisel on kasutatud vaid kohapealsedi looduslikke pärme. valminuna on vein läinud 18 kuuks laagerdama kahte varem kasutatud Prantsuse tammevaati.

See suursugune punane vein sobib liharoogade kõrvale, aga ka niisama elunautimise juurde, koos kallimaga rõõmu tundmiseks, sinna kõrvale midagi muud vajamata. Serveerida 16 – 17 kraadi juures.

Tunnustused

Vivino.com kasutajad on sellele punasele veinile andnud hindeks kõrge 4,0 punkti

Wine Enthusiast magazine – 88 punkti (2014)

NB! Seda n-ö salongiveini on valmistatud vaid 1046 pudelit ja tootja ei ole teda saatnud suurtele rahvsuvahelistele konkurssidele.

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional (50%), Cabernet Sauvignon (50%)

Piirkond

Alkoholisisaldus

14,5%

Maht

75cl

Veinimeister

Tootja

Fita Preta Vinhos