Lua Cheia Tinto 2019

9,29 
12,39  /l

Meelekindel, maitsekas ja kergelt kivise alatooniga, küpsete tanniinidega kuiv punane vein Ülem-Douro graniidistel kanjonionõlvadel valminud iidsete viinapuude marjadest

Laos

Tootekood: 5604742001209 Kategooria:
 

Kirjeldus

See vein on valmistatud pea sajand tagasi tänaste veinimeistrite esiisade poolt Douro jõe kallastele istutatud „vanadest viinamarjadest“ (Vinhas Velhas). Need olid ajad, kui viinamarjade puhul ei peetud Portugalis tähtsaks sorte, vaid veini tehtigi segust, mis esiisad oma viinamäele kasvama olid pannud. Nüüd, kus iidseid ja isepäiseid viinapuid riikliku programmi toel hoitakse ja säilitatakse, annavad nad julgeid, ärksaid ja iseloomukaid veine, sageli üsnagi erinevaid neist, millega Euroopas harjutud. Portugallased ise peavad peavad aga just neid iidsete viinamägede blende parimateks veinideks. Ja nad on tõesti pisut teistsugused, põnevad ning nauditavad!

Kuid lisaks on see selle konkreetse veini hiljutised aastakäigud saanud kõrgeid hindeid rahvusvahelistelt veinikriitikutelt. Ta on tõesti omapärane – dourolikult “sirge” ja lakooniline, samas tugev ja maitsekas, elegantsete tanniinidega, kergelt mineraalse alatooniga.

Kui otsustate teda proovida, siis andke talle pärast klaasi valamist aega kohtuda õhuga – liigutage teda, vaadake ja uurige – ta maitse hakkab mahenema, nurgelisus kaob ja kümne või paarikümne minuti naudite silmapaistvat teost. See vein on kaks aastat pärast valmistamist täiesti küps joomiseks, kuid tõsised kriitikud soovitavad varuda teda keldrisse ja avada alles aastal 2021. Säilib julgelt kümnendi.

Ja kui see vein teile meeldib, siis proovige kindlasti ka samast sarjast ka teist pärlit – Lua Cheia em Vinhas Velgas Reserva Especial Tinto‘t

Sobib liharoogade, pehmete juustudega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti

Robert Parker – 88 punkti (2016)

International Wine Challenge 2021 – Hõbemedal

International Wine Challenge 2020 – Pronksmedal

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 10 protsendi hulka.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjed

iidsed viinamarjad (Vinhas Velhas)

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Lua Cheia em Vinhas Velhas