Mingorra Black 2017

32,95 
43,93  /l

Tumedamatest tumedam, võimas ja suur Lõuna-Portugali vein, milles lisaks Petit Verdot’le on veel kaheksat sorti punaseid marju. Šokolaadine, tubakane ja grafiidine, tanniinikas ja samas erksalt värske, küpsenud poolteist aastat Prantsuse tammevaatides

Laos

Mingorra Portugali veinitootja
Tootekood: 5600341340404 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Mingorra veinimaja omanikest Uvade perekond nimetab seda punast veini oma viinamägede uhkuseks ja hingeks. Jah, sellised tumedad ja võimsad marjad kasvavad nende perekonnale kuuluvatel viinamägedel! Siin Alentejos paistab lakkamatu päike, muld on peaaegu erkpunane ja õhukese mullakihi all algab tegelikult puhas marmor. See on suvi, kirg, päike ja pühendumine.

Selles veinis toimub temperamentne kokkumäng Prantsusmaalt siia Alentejosse kolinud tumeda ja maitseka Petit Verdot’ ja veel umbes kaheksa viinamarjasordi vahel. Veinimeister Pedro Hipolito neid kaheksat ei täpsusta, sest neid valitakse iga kord, kui Blacki tehakse, vastavalt vajadusele. Mingorra maadel kasvab punaseid marjasorte kokku neliteist, neist kuus tulevad vanadelt viinamägedelt ja kaheksa moodsatelt. Selles veinis on mõlemaid. Ja teda maitstes võime olla üsna kindlad, et esindatud on Alicante Bouschet, Alfrocheiro, Touriga Nacional, võib-olla ka Trincadeira ja Aragonez…. aga edasi läheb mõistatamine jube keeruliseks. Prantsuse temperamendiga Petit Verdot aga on tõesti see, mis tõstab, teiste toel, selle veini lendu.

See punane vein on tõesti tugev ja võimas, ta vajab kindlasti palju õhku, soovitavalt dekanteerimist või aereerimist. Ja kui ta end teile avab, siis leiate oma veiniklaasist kõike, mis kuulub võimsate veinide maailma – metalset grafiiti, musta šokolaadi, tubakalehti, kohvi ja siledaks hõõrutud nahka. Need tanniinid on tõesti maskuliinsed, kuid seejuures säravalt elegantsed. Ta on intensiivne, tulvil erksat ja nooruslikku marjasust, väga püsiva maitsetebuketiga.

Jah, Alentejo võimsad punased veinid on tõesti olemas! Võib-olla 5-euroste punaste seast te neid ei leia, aga siit kindlasti. Nautige seda veini siis, kui teil on aega – sest jooksu pealt ei suuda te teda lihtsalt juua. Aga võite olla kindlad, et kord avatud pudelis korgi all säilitab ta oma tugevuse veel päevi, võib-olla lausa nädala, et soovi korral nautida teda klaas-haaval. Ja veinikeldris võib säilib see punane vein pikalt – võite arvestada kümne või enama aastaga.

See maitsekas ja täidlane punane vein sobib suurte praadide juurde, metsloomahautiste, veiselihagrilli või pikalt laagerdanud juustude kõrvale. Serveerida mitte jahedamalt kui 18 kraadi juures.

Tunnustused

Concours Mondial de Bruxelles 2023 – Hõbemedal

Decanter World Wine Awards 2023 – Pronksmedal

Vinhos Grandes Escolhas – 17,5 punkti

Revista de Vinhos – 17 punkti

Vivino.com on andnud sellele punasele veinile hindeks ülikõrge 4,2 punkti

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Petit Verdot ja veel kaheksa viinamarjasorti kõige tumedamate ja võimsamate hulgast

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Herdade da Mingorra

Herdade da Mingorra asub Lõuna-Portugalis, Alentejo maalilisel maastikul, antiikse ajalooga Beja linnakese lähedal. Omas piirkonnas on Herdade da Mingorra üks vanimaid viinamarjakasvatajaid. Alentejole omaselt tegeldakse farmis ka vilja- ja oliivikasvatusega, samuti kuuluvad perekonnale suured mandlisalud.

Herdade da Mingorra veinitootja viinamarjad-MilVinhos

Uvade perekonna viinamägedel kasvab 23 erinevat sorti viinamarju, nende hulgas pea poole sajandi vanuseid viinapuid, lõunamaiseid musti marju, mis omased vaid Portugalile, aga ka moodsaid sorte, mis on populaarsed kogu maailmas. Nende veinitoodang ulatub juba miljoni pudelini aastas ja veinid on hinnatud nii Portugalis kui piiri taga. Väga hea terroir, pikk marjakasvatuse kogemus ja kõrgele seatud sihid viimseni kaasaegses veinitootmises on andnud briljantse tulemuse, mida kiidavad nii veinijoojad kui maailmakuulsad kriitikud.

Mingorra Portugali veinitootja