Herdade Grande Extra Virgin Premium oliiviõli 500 ml (kinkepakendis)

17,95 
35,90  /l

Herdade Grande viinamarja- ja oliivitalu esindustoode, kõige kvaliteetsematest oliividest valmistatud ülikvaliteetne premium klassi extra virgin gurmeeoliiviõli, mis on saadud kolme sorti oliivide mehhaanilise külmpressimise teel esimesest pressist, 500 ml klaaspudelis, kinkepakendis

Laos

herdade-grande
Tootekood: 5605361812115-1 Kategooria:
 

Kirjeldus

Selle eriti hõrgu ja kõrgekvaliteedilise oliiviõliga kostitatakse herdade Grande perefarmis kõiki külalisi, pakkudes seda lausa suus sulavat maiust koos värske ahjusaiaga veinide degusteerimise kõrvale või ka eelroaks suuremate söökide eel. Ta on hõrk ja eriliselt värske, kergelt vürtsikas, aga järelmaitses isegi pisut magus.

Ta on valmistatud Herdade Grande veini- ja oliivitalus. See Lõuna-Portugalis, Alentejos asuv perefarm tegelebki pooleks nii oliivikasvatuse ja õlitootmise kui viinamarjanduse ja veinitootmisega. Nii nende õli kui veinid on kõrgelt hinnatud – proffide sõnul meisterlikud ja ostjate meelest lihtsalt nauditavad.

Nagu kõige naturaalsemad ja kvaliteetsemad extra virgin ehk neitsioliiviõlid on ta valmistatud üksnes külmpressimise teel. Kasutatud on Herdade Grande oliiviaedades kasvavaid kolme sorti ehk Cobrançosa, Cordovili ja Galega oliive. Esimesed kaks on Portugalis laialt kasutatavad, kuid see, et väikese veinitalus kasvab ka iidseid tumepruunikaslillasid Galega oliive, on juba nähtus omaette. Viljad on korjatud novembri lõpus, kui nad on parimas küpsuses, mitte enam rohelised, aga ka mitte üdini üleküpsenud. See kuldkollane roheka sädelusega blend on hõrk ja äärmiselt nauditav. Temas on kirgast värskust ja samas suursugust pehmust, kerget vürtsikust, mis kohati läheb üle lausa omamoodi magususeks.

See väga kvaliteetne ja hõrk oliiviõli sobib eeskätt ahjusooja saia või leiva peale ja salatite maitsestamiseks, kastmete valmistamiseks, aga samuti külmade ja soojade toitude maitsestamiseks. Teda ei tohiks kasutada kõrgel temperatuuril praadimiseks, sest kõrge kuumus rikub ta väärtused. Aga soojade toitude maitsestamiseks sobib ta olivaliselt, näiteks võite õliga pintseldada või piserdada ahjust tulnud praadi või lisada õli just valminud risottole. Praadimiseks kasutage alati spetsiaalset kuumakindlat praadimis- või friteerimisõli.

Et säilitada selle oliiviõli häid omadusi, hoidke teda kaitstuna otsese päikesevalguse ning kuumuse eest.

Lisainfo

Maht

500 ml, klaaspudel

Max happesus

0,3%

Energia

821 kcal/100 ml

Rasvad

91,2g/100 ml

Küllastunud rasvhapped

13,1g

Suhkrud, valgud, sool

0g

Parim enne

2026 veebruar

Tootja

Herdade Grande

herdade-grande