Bacalhôa Verdelho 2022 NB! UUS VEIN

15,65 
20,87  /l

Väga elegantne ja suhteliselt õrn, täiesti kuiv Verdelho Lõuna-Portugalist, milles on rohkelt suvelilli, pisut henamaad ja troopilisi maitseid ning nauditavat mineraalsust. Täiesti kuiv valge vein, mis on oma sügava buketi saanud ületalve laagerdamisest veinisettel

Laos

Bacalhoa Logo
Tootekood: 5601237001393 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See on imetabane valge vein külluslikust Verdelho viinamarjast, millest Bacalhôa Vinhose veinimeister Filipa Tomaz da Costa on aasta-aastalt välja võlunud üha uhkema ja elegantsema tulemuse. Aastaid tagasi oli ta verdelholikult võimas ja tugev, kuid nüüd võiks teda nimetada veiniks, mille vorm on peenelt elegantne ja Verdelho võimas sisu hõõgub äärmisesse delikaatssusesse pakendatud vormi sügavamates kihtides.

Temas on nii troopilist küpsust, heinamaa lilli kui peent mineraalsust. Ananass, kireviljad ja mandariinid mängivad kaunilt päikeseloojangu järgse suvise heinamaa hõrgu niiskusega. Järelmaitses on tunda isegi kerget väävlikivi (või püssirohu) maitset – või siis vihmasabina järgse lubjakivitolmu hõngu.

Kõik need maitsed on kaunilt integreeritud ja ühte tervikusse seotud. See on vein, mida on kerge juua, aga millest võib leida sügavaid kihte, mida tõsiselt nautida.

See valge vein on hea kaaslane kalatoitudele, mereandidele, vürtsikatele idamaistele roogadele, samuti heledamast lihast toitudele. samuti on ta hea nautimisvein, eriti suvisel ajal. Serveerida 10 kraadi juures.

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 17,5 punkti

Vivino.com veinikriitikute hinnang sellele valgele veinile on kõrge 4,0 punkti.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Verdelho

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Bacalhôa Vinhos de Portugal

Bacalhoa Logo