Herdade Grande Viosinho Branco 2020 NB! UUS VEIN

13,29 
17,72  /l

Stiilne ja peene buketiga, roheka sädelusega kuiv valge vein Portugali iidsest ja üsnagi vähelevinud Viosinho viinamarjast, enne pudelitesse villimist laagerdanud kuus kuud veinisettel

Laos

herdade-grande
Tootekood: 5605361001151 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Viosinho viinamari on läbi ja lõhki Portugali päritoli ja teda ei kasva mitte kusagil mujal maailmas. Algupäraselt pärit põhjapoolt, Dourost ja Hispaania piiri äärsetelt kuivadelt-mägistelt aladelt on otsiva vaimuga veinitootjad hakanud teda tasahiljukesi kasvatama ka mujal, sh isegi Lõuna-Portugalis. Kuigi vähese saagiga ja väga kapriisne, tasub see imeline valge mari kogu vaeva tuhandekordselt, eriti aastatel, mil loodus aitab kaasa ja saak õnnestub. Viosinhost veinid on stiilsed ja suursugused, täidlasepoolsed, aga siidise mineraalsusega ja nauditava, kergelt troopilise buketiga.

Herdade Grande jaoks on see täiesti uus vein ja uus viinamari. Alentejos, Vidigueira jahedate öödega tasandikel, on selle perefarmi marjakasvatajate hoole all Viosinho avanud oma väga elegantse palge. Veinimeister Diogo Fonseca Lopes armastab uusi väljakutseid ja ta on seda veini kujundanud suure armastusega. varahommikul korjatud marjad on läbinud enne kääritamisele minekut veinikeldri jahutusruumis külma šoki. vaid kerge pressimise järel on vein käärinud INOX-vaatides ja seejärel laagerdanud kuus kuud veinisettel, et ükski maitsenüanss kaduma ei läheks.

Tulemuseks on täiesti kuiv valge vein, mis tundub juues õhuline ja kerge, aga millel on sügavaid varjundeid. Ergas happesus on ilusas tasakaalus Vidigueira veinidele nii omase peene mineraalsusega, viimast eriti järelmaitses. Buketis on aga Viosinhole iseäralik troopiliste maitsete küllus, kus mängivad kokku päikeseküps ananass, valge pirn ja luuviljalised. Õrn, aga täidlane, kohati lausa kreemine, eriti klaasis pisut soojenedes. Igati nauditav Viosinho oma ilus.

See suurepärane kuiv valge vein sobib kalaroogade, mereandide ja salatite, samuti linnulihast toitude juurde. Muide väga hea valik tema juurde on ka araabiapärane läätsesupp. Samuti on ta väga tore nautimisvein. Serveerida temperatuuril 8 – 10 kraadi.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Viosinho

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Herdade Grande

herdade-grande