NB! E-pood on 24.12 - 28.02 talvepuhkusel. Tellimusi täidame taas 1. märtsist 2023. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Herdade do Rocim Touriga Nacional 2020

14,95 
19,93  /l

Tume ja tugev, lilleline ja vürtsikas, tugevate tanniinide ja elegantse struktuuriga kuiv punane vein, küpsenud üksteist kuud tammevaadis

Tootekood: 5600314042229 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Touriga Nacional on kui Portugali märk. Temas on mustikaid ja küpseid ploome, lillasid kannikesi, kusagil tagaplaanil näpuotsaga lagritsat, nahkset rustikaalsust. Lõuna-Portugali sisemaal asuvas Alentejos, kus maapind on kivine ja muld vaene, kasvavad viinamarjad eriti maitsekas, isepäiseks ja erksaks. Kõik võimendub ja elavneb kuuma lõunamaise päikese all.

Vaadis küpsemine on lisanud sellele andeka noore naisveinimisetri Catarina Vieira valmistatud Tourigale vürtsikust, šokolaadiseid toone. See vein on korraga stiilselt keeruline ja maalähedane. Temas on ka pisut nurgelisust, mis aastatega maheneb, kui ta veinikeldrisse ootama unustada. Parem on siiski teda proovida, aga kindlasti mitte jooksu pealt, vaid siis, kui on parasjagu aega ja veininautimist hindavat seltskonda. Kui avate selle Touriga pudeli, siis lubage veinil pisut hingata. Siiski ei tasu karta, et 2018. aasta marjadets veini joomiseks oleks veel vara – ta on juba valmis! Teema on sel tasemel veinidega lihtsalt see, et ta on igal aastal pisut teine, igal juhul põnev ja nauditav.

Selle veini kõigist senistest aastakäikudest on Vivino kasutajad andnud just selle veini viimastele aastakäikudele (2019, 2020) kõrgeima hinnangu – 4,1 punkti. Ei jäägi üle öelda muud, kui et nautige seda looduse andi ja veinimeistri kunsti!

Soovitus:  Sobib lihatoitudega, grillroogadega, juustudega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Loe Portugali ikoonviinamarja Touriga Nacionali kohta lähemalt blogiartiklist siin

Tunnustused

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 4 protsendi hulka (hinne 4,1 punkti).

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti

Robert Parker – 89 punkti

International Wine Challenge 2018 – Hõbemedal

Decanter World Wine Awards 2018 – Pronksmedal

Mundus Vini 2017 – Kuldmedal

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

15%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Herdade do Rocim Touriga Nacional 2020”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.