NB! E-pood on kuni 28.02.2024 suletud seoses talvepuhkusega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Herdade do Rocim Alicante Bouschet 2019

16,95 
22,60  /l

Tume ja võimas, elegantne ja meisterliku struktuuri, sametiste tanniinidega punane kuiv vein Lõuna-Portugalist Alentejost, küpsenud kaksteist kuud tammevaadis

Tootekood: 5600314043028 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Alicante Bouschet on viinamari, mille tumeda naha all on peidus ka tumepunane sisu. Sellest viinamarjast valmistatud veinid on võimsad ja üdini tumedad, tugevamaitselised, marjased-ploomised, šokolaadised, kohvised. Lõuna-Portugalis laiuv Alenetjo veinipiirkond on just õige koht nende hilisel suvelõpul valmivate marjade jaoks, kuhu nad ongi viimastel aastakümnetel oma algselt kodumaalt, jahedama kliimaga Prantsusmaalt ümber kolinud. Vähegi jahedamas kliimas ei saa marjad igal aastal päris valmis ja parimad veinid jäävad tegemata. Siin, kuumas Alentejos valmistatakse Alicantest aga silmapaistvaid punaseid veine. Kaasa aitab ka see, et Alenetjo maapind on kivine ja muld toitainetelt vaene – see sunnib viinapuid ajama juured sügavale, imedes maapõuest maitseid ja mineraale.

Selle veini on andekas noor veinimeister Catarina Vieira valmistanud suure austusega traditsioonide vastu. Viinamarjad on jalgadega purustatud, kääritamine on toimunud graniitanumates. Sellele on järgnenud kaksteist kuud küpsemist tammevaatides ja veel kuus kuud pudelites. Nüüd on see tumepunane vein stabiliseerunud ja valmis joomiseks. Kuid veinikeldris võib tal lasta seista veel pikki aastaid – ta muutub pidevalt ja iga kord avate justkui pisut uue veini.

NB! Selle veini kõigist senistest aastakäikudest on Vivino kasutajad andnud just selle veini viimastele aastakäikudele (2018, 2019) kõrgeima hinnangu – 4,2 punkti.

See meisterlik ja elegantne punane vein sobib lihatoitudega, grillroogadega, pehmete ja kõvade juustudega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 3 (!!) protsendi hulka.

Wine Enthusiast Magazine – 92 punkti

Robert Parker – 90 punkti

Jancis Robinson – 16,5 punkti

International Wine Challenge 2018 – Hõbemedal

Decanter World Wine Awards 2018 – Pronksmedal

Mundus Vini 2017 – Hõbemedal

Concours Mondial de Bruxelles 2017 – Topelt kuldmedal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Alicante Bouschet

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

15%

Maht

75cl

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Herdade do Rocim Alicante Bouschet 2019”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga