NB! E-pood on kuni 28.02.2024 suletud seoses talvepuhkusega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Herdade do Rocim Reserva Tinto 2019

20,49 
27,32  /l

Võimas ja rikkalik, mustadest marjadest tulvil küps ja kontsentreeritud punane vein kuumast Alnetejost, laagerdanud 14 kuud Prantsuse tammevaatides

Tootekood: 5600314048115 Kategooria:
 

Kirjeldus

See on sametine, samas äärmiselt kontsentreeritud ja intensiivne, küpsetest mustadest marjadest tulvil maitsebuketiga punane kuiv vein. Temas saavad kokku kolm kõige tugevamat ja tumedamat lõunamaist viinamarjasorti Alicante Bouschet, Touriga Nacional ja Aragonez. Lõunamaise Alentejo päikse all küpsedes on nad talletanud endasse suvise kuumuse ja ohtralt maitseid. See punane vein on meisterliku struktuuriga, külluslik ja samas äärmiselt tasakaalustatud ja elegantne.

Herdade do Rocimi maailmas palju tunnustatud veinimeistrite Catarina Vieira ja Pedro Ribeiro loominguna on see punane reserva sündinud iidseid traditsioone austades. Marjad on korjatud käsitsi ja neil on lastud ööpäeva jagu keldrijaheduses taheneda. Seejärel on marjad eraldatud kobaratest ja õrnalt pressitud, edasi on segu on läinud käärima Prantsuse tammest vaatidesse. Ka käärimise järgne laagerdamine on toimunud Prantsuse tammevaatides neljateistkümne kuu vältel, siis veel pudelitesse villituna vähemalt kolm kuud enne müügile lubamist.

Kui seni on MilVinhose e-poe valikus olnud suurepärased ja paljude Eesti veinisõprade poolt kiidetud Herdade do Rocim Touriga Nacional ja Herdade do Rocim Alicante Bouschet, siis see vein astub veel suure sammu edasi, andes võimaluse proovida, mida suudavad need viinamarjad koos. Ehedad mustad marjad, lõpmatuseni päikest ja tammevaadine pehme vürtsikus. Ei ole just liiga palju veine, seejuures väga mõistlikus hinnaklassis, millele Wine Enthusiast annaks 93 (!) punkti.

See punane vein sobib lihatoitudega, grillroogadega, juustudega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 3 (!!) protsendi hulka – hinne 4,1 punkti!

Wine Enthusiast Magazine – 93 punkti

Jancis Robinson – 17 punkti

Revista de Vinhos – 18 punkti

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Alicante Bouschet, Touriga Nacional, Aragonez

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Herdade do Rocim Reserva Tinto 2019”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga